acne

یکی از مفید ترین شیوه ها برای درمان جوش‌ها درمان‌ گیاهی و سنتی است. در این بخش دو  شیوه  آسان برایتان آموزش می‌دهیم تا از شر جوش ها  برای همشه  رها شوید.جوش یک  ناراحتی پوستی است که  به علت انباشتگی چربی در قسمت های مختلف بدن بوجود می آید. در این بخش دو شیوه  ساده به شما آموزش می‌دهیم تا از شر جوش های همیشه مزاحم خلاص شوید.
هماملیس (نارون کوهی)
دلایل بسیاری وجود دارد که به خاطرش باید هماملیس را یکی از موثرترین داروهای خانگی برای آکنه دانست.
خواص ضدالتهابی هماملیس باعث شده که در بهبود ورم و درمان زخم‌ها و کبودی‌های روی پوست نقش داشته باشد، در حالی‌که خاصیت جمع‌کنندگی‌اش رطوبت اضافی روی سطح پوست را جذب می‌کند: لازم به ذکر است هر دوی این مشکلات تاثیر سبوم غددهای چربی است و رطوبت هم به محل تولیدمثل باکتری‌ها تبدیل می‌شود و هر دوی این‌ها با هم باعث ظهور آکنه می‌شود.

hazel
هماملیس را به راحتی می‌توان به عنوان دارو به کار برد.
پس از اینکه پوست‌تان را شستید و تمیز کردید می‌توانید یک گلوله کتان را در روغن هماملیس خیس کنید و آن را ترجیحا دو بار در روز روی بخشی از پوست که آسیب دیده بمالید.
ماست و شوربای آرد دوسر
یکی از درمان‌های خانگی برای آکنه که به خاطر اینکه به آسانی در دسترس است با غذا استفاده می‌شود، ماست است. ماست به خاطر اینکه سرشار از لاکتوباسیلوس و اسیروفیلوس، و باکتری‌های مفید است، برای عملکرد مناسب شکم ضروری است. بارها اشاره شده که فقدان یا کمبود لاکتوباسیلوس و اسیروفیلوس می‌تواند به حساسیت پوست و حملات قارچی به دیگر نقاط بدن، برفک (نوعی بیماری قارچی) و دیگر بیماری‌های باکتریایی منجر شود.
وقتی که قرار است از ماست به عنوان درمان خانگی برای پوست استفاده کنیم می‌توان خواص ماست را با خواص جوی دوسر تلفیق کرد. جوی دوسر به خاطر خواص ضدالتهابی‌اش در کاهش ورم و تقویت پوست موثر است.همچنین جوی دوسر قدرت سلامتی بخش و ترمیم ساختارهای پوست آسیب دیده را دارد.

می‌توانید از ترکیب ماست و جوی دوسر، خمیری بسازید و خمیر مورد نظر را روی پوست بمالید، به ویژه برنواحی آلوده و بگذارید خودش خشک شود. بعد می‌توانید آن را با آب سرد بشویید و از مرطوب‌کننده‌‌ی محبوب‌تان یا کرم ضدعفونی – اگر دوست داشتید – روی آکنه بمالید.

منبع : www.alodoctor.ir