weight (2)آیا اکنون در رژیم کاهش وزن هستید؟ و هنوز به وزن مورد نظر خود نرسیده اید؟ در این‌ بخش به چند تکنیک که قادر است به شما کمک کند تا هم بخورید و هم کاهش وزن داشته باشید


۱- با خودتان آینه داشته باشید
اگر می‌خواهید از دست اضافه وزن خود خلاص شوید سعی کنید همیشه یک آینه با خود داشته باشید چرا که به شما یادآور می‌شود که چقدر چاق هستید و به طور خودکار انگیزه پیدا می‌کنید که وزن کم کنید.
۲- خودتان مسئول و ناظم کاهش وزن خود باشید
باید با وظیفه‌شناسی تمام به خودتان انگیزه بدهید تا وزن کم کنید. هروقت دیدید در برابر غذا از خود بیخود می‌شوید خودتان را محاکمه و تنبیه کنید.
۳- توجیه‌ و بهانه‌های خوردن غذاهای چرب را رها کنید
سال به سال مردم می‌گویند: «وای، در طی تعطیلات عید کلی وزنم زیاد شد» این فقط یک توجیه و بهانه است. همیشه به خودتان یادآوری کنید که هروقت سیر شدید دست از غذا خوردن بکشید و بعد ذهن‌تان را به چیزی غیرخوراکی معطوف کنید.
۴- غذاها را مخفی کنید یا دست کم اصلاً نخرید
اگر شکلات و بیسکویت اطراف‌تان باشد، مطمئناً نمی‌توانید مقاومت کنید. بنابراین سعی کنید غذاهایی را که ‌مانع رسیدن به اهداف‌تان می‌شود نخرید.
۵- رژیم‌ها را رها کنید
اولین و ضروری‌ترین حرکت: هله‌هوله نخرید. به جای آن ۸۰ درصد زمان خوردن را به غذاهای سالم و مغذی و ۲۰ درصد دیگر را به خوردن هله‌هوله بپردازید.
۶- از مشاجره و جر و بحث به دور باشید
بعد از گذراندن اضطراب‌ تعطیلات، سال جدید می‌تواند فرصتی برای دور ریختن کدورت‌ها باشد. هر وقت حس کردید که در آستانه‌ی یک جروبحث قرار دارید، بلافاصله آنجا را ترک کرده و قدم بزنید.
۷- «تابلوی خطر» با خود حمل کنید
به اندازه‌ی یک کارت اعتباری برای خود یک «تابلوی خطر» درست کنید که رویش نوشته باشد: «اگر چاق هستی، قبل از خوردن کمی فکر کن.»
۸- لباس‌تان را امتحان کنید
پیش از صرف غذا به اتاق‌تان رفته و لباسی را امتحان کنید که منتظرید لاغر شوید تا بپوشید.
۹-یوگا و مراقبه انجام دهید
نفس‌های عمیق، مراقبه و حالت‌های مختلف یوگا اشتهای غذا خوردن را در شما کم می‌کند.

منبع : www.alodoctor.ir