husband-wife-love

 قطعا خواندن این مطلب برای خانم ها خالی از لطف نیست و بسیار مفید و کارساز خواهد بود،چون به شما می گوید مردان چه انتظاراتی از شما دارند!

روانشناسان، یکی از نیازهای اساسی و مهم آدمی را نیاز به محبت ذکر کرده‌اند. آدمی در هر سن و مرحله‌ای از حیات خویش به محبت نیاز دارد و علاقه‌مند است که دیگران او را دوست بدارند و مورد محبت آنان قرار گیرد. در این راستا، مرد و زنی که با یکدیگر ازدواج کرده‌اند نیازهایی دارند که خواستار ارضا شدن آنها هستند.

در ذیل ده مورد از نیازهای مردان مطرح شده است که آگاهی زنان از این نیازها می‌تواند به درک بیشتر و گرم‌تر شدن روابط بین زوج کمک کند.

1 نشان دهید که قوی و توانا هستید.

برخلاف تصور رایج، مردان از این‌که همسرشان اظهار ناتوانی و عجز کند خشنود نمی‌شوند. آنها به طور ناخودآگاه در مقابل این‌که کسی (بویژه همسرشان) جواب اقتدارطلبی آنها را بدهد، دچار شگفتی می‌شوند. وقتی آنها با این برخورد مواجه می‌شوند، سعی می‌کنند در رفتارشان تجدیدنظر کنند.

2 آرزوها و خواسته‌های همسرتان را به یاد بیاورید.

فکر کنید که آیا چیزی وجود داشته که شوهر شما در ابتدای ازدواج‌تان به آن اصرار داشته و از شما می‌خواسته است ولی به مرور زمان و به این علت که درگیر گرفتاری‌های روزمره شده‌اید از آن دست کشیده باشید یا آن را فراموش کرده باشید. حتماً همسرتان از شنیدن و مطرح کردن آن از سوی شما خوشحال می‌شود.

3 علائق مشترک‌تان را پیدا کنید.

باور کنید بسیار آسان است که زندگی شادی داشته باشید. برای نیل به این مقصود، به چیزهایی که دوست دارید انجام دهید فکر کنید و راه‌هایی را پیدا کنید که هر دوی شما را غرق در لذت و شادی کند.

4 نشان دهید که عاشق همسرتان هستید.

متأسفانه بسیاری از خانم‌ها خودشان را با دوستان همسرشان مقایسه می‌کنند. سعی کنید بیشتر از آنکه از شوهرتان بخواهید تا از دوستی‌ها و تعاملاتش اجتناب کند، نظاره‌گر و مراقب تعاملات آنها باشید. به او نشان دهید که از این‌که لحظات خوبی را با دوستانش سپری می‌کند، خشنود هستید و به دوستان او حسادت نمی‌کنید، زیرا مطمئن هستید که هیچ‌کس نمی‌تواند جای شما را در زندگی او بگیرد.

5 محترمانه و قدرشناسانه برخورد کنید.

مردان دوست دارند که همسرشان به آنها احترام بگذارد و از آنها تمجید کند. در عین حال آنها به خاطر برخی از ویژگی‌هایشان دوست دارند تا قدردانی خود از همسرشان را به صورت غیرمستقیم ابراز کنند.

6 صمیمانه صحبت کنید.

اکثر مردان دوست دارند با همسرشان همدل و صمیمی باشند. آنها بسیار تمایل دارند تا از تمایلات و اصول همسرشان آگاهی یابند. زیرا هنگامی که از این تمایلات و اصول آگاهی نداشته باشند سردرگم می‌شوند. لذا با همسرتان صمیمانه و واضح صحبت کنید و از دوپهلو و مبهم حرف زدن جدا بپرهیزید.

7 در جست‌وجوی هدف و معنای زندگی باشید.

خداوند ما را با یک میل شدید نسبت به یافتن مفهوم و معنای زندگی آفریده است. سعی کنید یاد بگیرید که چگونه شوهرتان را در این زمینه تشویق کنید. او را متقاعد کنید که پیوندی که بین شما و اوست بسیار مقدس و پاک است و وسیله‌ای است برای به کمال رساندن هر دوی شما.

8 سپاسگزاری و قدردانی همسرتان را بپذیرید.

بسیاری از زن‌ها اعتنایی به تحسین‌های صادقانه همسرانشان نمی‌کنند. به خاطر داشته باشید که ابراز کلمات مثبت از طرف شما همسرتان را تشویق می‌کند تا بیشتر از شما قدردانی کند.

9 حامی و پشتیبان باشید.

شما و همسرتان شرکتی مادام‌العمر را تاسیس کرده‌اید. بنابراین وقتی شوهرتان با مشکلی روبه‌رو است آن مشکل، مشکل شما نیز هست. همسر شما نباید در هنگام رویارویی با مشکلات احساس تنهایی کند. طوری رفتار کنید که همسرتان شما را تکیه‌گاه و به اصطلاح مایه پشتگرمی خود بداند.

10 به وظایف زناشویی خود به بهترین نحو عمل کنید.

صمیمیت فیزیکی نقش دماسنج روابط شما را ایفا می‌کند. بکوشید به بهترین شیوه در ارضای این صمیمیت قدم بردارید. روابط جنسی یکی از مهم‌ترین نیازهای انسجام زندگی زناشویی است. متأسفانه شکایت‌های متعددی از نداشتن و یا ارضا نشدن این رابطه گزارش می‌شود. اگر شما نیز جزو این گروه هستید، می‌توانید با مراجعه به یک روانشناس مشکل خود را حل کنید

سپیده دانایی