fennel-seeds

 

گاهی با جویدن دانه رازیانه بعد از غذا اتفاقات جادویی رخ میده : مزه دهانتان تغییر کرده و طعم رازیانه جای طعم غذایی که خورده اید را همراه با طراوت و خنکی میگیرد. این دانه مثل شیرین بیان دلپذیر و معطر است و حواس را آرام می کند.

طعم خاص این دانه های کوچک، اسانسی آزاد می کند که باعث طراوت می شود. اگر از مشکلات گوارشی مثل گاز، نفخ و درد شکم رنج می برید، دانه رازیانه می تواند همان پاسخی باشد که به دنبال آن هستید.

در هند، به طور سنتی دانه رازیانه را بعد از غذا برای خوشبو کردن دهان و سالم نگه داشتن سیستم گوارشی می جوند. در حالی که روش معمول استفاده از این دانه این است که نصف قاشق چایخوری رازیانه داخل دهانتان بریزید، البته برخی دوست دارن دانه ها رو قبل از جویدن تفت دهند. این کار باعث می شود با عطر کمتر طعمش عالی شود. کمی آب لیمو روی دانه ها بریزید تا آنزیم های گوارشی تشویق شوند سریع تر جریان پیدا کنند.

یک روش شگفت انگیز دیگر برای لذت بردن از دانه های رازیانه: این دانه ها رو در روغن ریخته و تفت دهید، بعد روی سیب زمینی پخته یا عدسی بریزید. با این روش رازیانه عطر و طعم عالی پیدا کرده و باعث می شود تا غذا را بهتر هضم کنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.