Breakfast

 

 

طبق تحقیق جدیدی که انجام شده است، خوردن یک صبحانه پر انرژی و مفصل و یک شام سبک باعث کنترل بهتر قند در افرادی می شود که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند.

پروفسور دنیلا یاکوبویچ (Daniela Jakubowicz)از دانشگاه تل آویو اظهار میکند: دریافت انرژی زیاد در صبحانه با کاهش قابل توجه ای در سطح کلی قند خون بعد از غذا در بیماران دیابتی در طول روز مرتبط است.

این یافته ها نشان دادند که تنظیم رژیم غذایی به این سبک می تواند به کنترل سوخت و ساز و پیشگیری از عوارض ناشی از دیابت نوع 2 کمک کند.

در این تحقیق 18 نفر بین 30 تا 70 سال (8 مرد و 10 زن) شرکت داشتند که مبتلا به دیابت نوع 2 (مدت ابتلای آنها کمتر از ده سال بود) بودند.

محققان دو رژیم غذایی تنظیم کرده و نتایج رژیم غذایی B (صبحانه مفصل و شام سبک) را با رژیم غذایی D (صبحانه سبک و شام مفصل) مقایسه کردند.

با وجود اینکه هر دو رژیم ناهاری با مقدار انرژی و کالری یکسان داشتند، استفاده از رژیم غذایی B در مقایسه با رژیم غذایی Dباعث کاهش سطح قند خون (21 تا 25 درصد)، و افزایش انسولین (23 درصد) شد.

یاکوبویچ : توصیه می کنیم که صبحانه ای پر انرژی تدارک ببینید، چون سلول های بتا عکس العمل نشان داده و ماهیچه واسطه جذب انسولین، قند رو در سطح مطلوبی جذب میکند. این کار یک استراتژی مناسب برای کاهش قند خون بعد از غذادر بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 است.

این تحقیق در مجله the journal Diabetologia منتشر شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.