fantastic-folding-sofa-bed-Lc1lh

مبل تاشو هم عوارض مربوط به خودش را دارد وبرخی ایرادها و معایب دارد که به بدن افراد آسیب می رساند

مریم مقیمی دستیار تخصصی طب سنتی درباره خواب اظهار داشت: خواب در هنگام گرسنگی و خالی بودن مفرط شکم بسیار نهی شده است.

به گفته وی لباس خواب باید گشاد و نرم باشد که در هنگام خواب به اعضای بدن فشار نیاورد و در گردش خون بدن اختلالی ایجاد نکند حتما افراد هنگام خواب روانداز داشته باشند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ادامه داد: افراد هنگام خواب در معرض هوای سرد کولر یا گرمی بیش از حد شوفاژ قرار نگیرند چرا که در سیستم خواب اختلال ایجاد می‎کند.

نفس کشیدن زیر پتو مضر هنگام خواب مضر است

مقیمی بیان داشت: روانداز نباید بسیار سنگین باشد که فرد در خواب عرق کند همچنین افراد از کشیدن روانداز بر سر خود خود هنگام خواب پرهیز کنند چرا که نفس کشیدن زیر لحاف به شدت مضر است.

وی اضافه کرد: افراد سعی کنند در ساعت مشخصی بخوابند و در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوند و سعی کنند تغییر در ساعت خوابشان بیش از نیم ساعت نباشد.

طول تخت باید 20 سانتی متر از قامت فرد بیشتر باشد

دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: طول تخت باید 20 سانتی متر از قامت فرد بیشتر باشد و هر تخت یک نفره عرض کمتر از 90 سانت و تخت دو نفره تخت عرض 160 سانت کمتر نباشد چرا که اگر کمتر از این میزان باشد آرامش فرد در خواب بهتر برقرار می‎‌شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: مبل‌های تختخواب تاشو به هیج وجه برای خوابیدن مناسب نیستند چرا که اندازه طول و عرض آن از حد استاندار کمتر است و فرد هنگام خواب آرامشش کمتر است و حتی سیستم خواب را مختل می‌کند.

تسنیم