development-of-management-thought-1-728
 افرادی  در مواجه با استرسشان موفق تر هستند که از لحاظ فکری و ذهنی رفتارهای خود را مدیریت می کنند

زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت اظهار داشت: مسائل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی بر سلامت و بیماری مؤثرند به دلیل چند بعدی بودن عوامل است ابتلا به سرطان، پیشگیری از آن نیز شامل ابعاد متعدد است استرس و تنش، افسردگی، سلامت روابط افراد، بخشیدن خود و دیگران و مدیریت ذهن همگی عواملی هستند که در صورت بی توجهی به آنها سلامت جسم و روح افراد به شدت آسیب خواهد دید.
وی ادامه داد: زمانی که انسان در معرض تغییری قرار می‌گیرد، برای سازگاری با شرایط جدید دچار احساس می‌شود که استرس می‌نامند دراین حالت ترشح هورمون آدرنالین در بدن افزایش می‌یابد، که این هورمون به بدن کمک می‌کند تا خود را تجهیز نموده و با حداکثر توان عمل نماید. با این وجود استرس کمک می‌کند تا افراد با شرایط انطباق پیدا کرده و بتواند عملکرد بستری داشته باشد، اما نکته قابل توجه این است که شیوه عمل افراد در زمان استرس و مدت زمانی که این استرس طول می‌کشد در سلامت یا بیماری آنها مؤثر است. آسیب رسان‌ترین نوع برخورد با استرس، بی عمل باقی ماندن است، لذا افرادی که استرس طولانی مدتی را تحمل کرده و در مقابل آن امکان هیچ گونه عملی را احساس نمی‌کنند، بیشتر آسیب می‌بینند.
عبداللهی به راهکارهایی در خصوص مدیریت استرس و تنش اشاره کرد که در ذیل به آن پرداخته می‌شود:
1-  محیط زندگی خود را تغییر دهید.
برای مثال سر و صدا و آلودگی صوتی، آشفتگی فیزیکی محیط، قرار گرفتن در حضور افراد استرسی و دنبال کردن اخبار استرس زا عوامل ایجاد هستند و در مقابل قرار گرفتن در طبیعت و هم نشینی با افرادی که آرامش دارند باعث کاهش استرس می‌گردد.
2-  مهارت‌های جدیدی کسب نمایند.
مهارت حل مسأله، اساسی‌ترین مهارت کاهش دهنده استرس است به این طریق که به شیوه‌ای علمی برای هر مسأله بشری راه حلی وجود دارد حتی اگر راه حل منطقی به نظر نرسد مهارت مدیریت زمان نیز به کاهش استرس کمک می‌کند.
3- باور‌هایتان را بشناسید و در صورت لزوم تغییر دهید با اتخاذ باورهای کارآمد که به سازگاری و آرامش بیشتر کمک کنند می‌توان استرس را کاهش داد. لازم است افراد برای سلامت خود افکار و باورهای خود را بشناسند و با مدیریت افکار ناکارآمد به آرامش بیشتری دست یابد.
 گفتنی است، افرادی که به قدرت والای خدا اعتماد دارند، توکل نموده و همه امور را در اراده رو می‌دانند معمولاً استرس کمتری را تحمل کرده و آرامش بیشتری دارند.
 باشگاه خبرنگاران
با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت