Young Man Sitting on Bed

اگر از لحاظ جنسی دچار کاهش میل شده اید و زندگی زناشویی تان رو به سردی است دنبال علت آن در چاقی و اضافه وزنتان باشید چون این امر در کاهش میل جنسی تاثیر بسزایی می گذارد.

در هنگام بروز اختلالات جنسی اکثر افراد نیز به دنبال راه درمان ان میوفتند  و علل تک تک این اختلالات را شناسایی می کنند اما موضوع جالب توجه آن است که شاید کمتر کسی متوجه این موضوع شده باشد که افزایش و کاهش وزن نیز می تواند بر لذت جنسی تاثیر گذار باشد و معمولا آن را نیز نادیده می گیرند و به ان توجهی ندارند. اما طبق بررسی های انجام شده مشخص گردیده است که افزایش وزن لذت جنسی را کاهش میدهد و همین موضوع موجب می شود که روابط جنسی را تحت شعاع خود قرار دهد و مشکلاتی را برای زندگی زناشویی به وجود اورد.
افزایش وزن، گردش خون در بدن را مختل می کند و به دنبال ان نیز مقدار ترشح برخی از هورمون ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد و میزان ترشح هورمون تستوسترون را نیز کم می کند که کاهش این هورمون باعث می شود که لذت جنسی فرد نیز کاهش یابد.
چاقی در عین حال زمینه‌ساز دیابت نوع ۲ است که یک عامل خطرساز دیگر برای ناتوانی در نعوظ است.

خبر خوب این است که حتی کم کردن وزن در حد متوسط می‌تواند به بهبود کارکرد جنسی شما کمک کند. در واقع یک بررسی اخیر که در مجله پزشکی جنسی منتشر شده است، نشان داده که مردان چاقی که مقداری از وزن‌ بدن‌شان را از دست داده‌اند، میل جنسی‌شان بهبود پیدا کرده است.

سایر بررسی‌ها لذت جنسی در زنان را نیز با کاهش وزن مرتبط دانسته است. یک بررسی انجام‌شده در دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد که جراحی‌های روی معده برای کاهش وزن (جراحی باریاتریک) در زنان چاق اثرات فوق‌العاده‌ای بر زندگی جنسی آنان گذاشته است. پژوهشگران گروهی زنان را پس از انجام جراحی بای‌پس معده پیگیری کردند و دریافتند که همگی آنان بهبودی در کارکرد جنسی از جمله بهبود در لغزندگی، برانگیختگی و میل جنسی را تجربه کرده‌اند. وضعیت هورمون‌های جنسی این زنان نیز که عامل مهمی در باروری شمرده می‌شود، بهبود پیدا کرده بود.

زنان مورد بررسی پس از جراحی باریاتریک درباره بدن‌شان احساس آسودگی می‌کردند و به راحتی می‌‌توانستند به برانگیختگی برسند و لذت جنسی ببرند. همین موضوع درباره مردان نیز صادق است. توانایی پوشیدن لبا‌س‌های با سایز کوچکتر و بهبود قوام عضلانی، باعث می‌شود فرد از وضعیت بدنی‌اش احساس خشنودی کند و این امر به بهبود میل جنسی می‌انجامد. از طرفی داشتن آمیزش جنسی بیشتر به خودی‌خود به تمایل بیشتر به فعالیت جنسی می‌انجامد و در مجموع الگویی از افزایش لذت جنسی را به‌وجود می‌‌آورد.

منبع : آفتاب