Plant protein

اگر شما  بیشتر خسته و گشنه می شوید احتمال دارد دلیلش کمبود پروتئین است . پروتئین ها  مواد لازم  بدن ما هستند. آن ها به  انرژی انسان را افزایش میدهد،  اشتها را کاهش می دهد و  چربی ها را می سوزاند . شما بایددست کم  روزانه 50 گرم پروتئین  استفاده  کنید. اگر نمی توانید و یا به راحتی در پی  این هستید که رژیم غذایی خود را تغییر دهید  این منابع شگفت آور پروتئین در هر وعده غذایی یک ترکیب فوق العاده ایجاد می کنند.

آووکادو
از آنتی اکسیدان گرفته تا چربی های تک زنجیره ای اشباع نشده، آووکادو یک منبع غنی از مواد مغذی از جمله پروتئین است. این ماده که می توان آن را کره طبیعی نامید، در هر فنجان حاوی 4 گرم پروتئین است. شما می توانید آن را به سالاد، ساندویچ و یا اسموتی خود اضافه کنید.

 

avocado-protoein

پنیر گرویر
28 گرم از این پنیر محبوب حاوی 8 گرم پروتئین است، یعنی مقدار پروتئین موجود در آن از تخم مرغ بیشتر است! این پنیر شیرین را می توانید در کنار میوه ها و یا بیسکویت به عنوان میان وعده ای سرشار از پروتئین استفاده کنید.

نخود
نصف فنجان از این میان وعده چند کاره، حاوی بیشتر از 7 گرم پروتئین است. نخود را می توانید به سالاد اضافه کرده و با سیر، سرکه و کمی روغن پوره کنید و یک هوموس خوشمزه درست کنید و یا به سادگی آن ها را بپزید و به عنوان یک منبع در دسترس پروتئین مصرف کنید.

شاه دانه
این ماده فوق العاده سرشار از پروتئین ها و آمینواسیدهای ضروری است. 28 گرم از شاهدانه حاوی 6 گرم پروتئین، دقیقا به اندازه یک تخم مرغ می باشد. این ماده را تقریبا می توان به هر وعده غذایی اضافه کرد و آن را به سادگی بر روی ظرف سالاد، برنج و یا کورن فلکس(غلات صبحانه) پاشید.

نخود سبز
آیا می دانید که هر وعده از نخود سبز به اندازه کره بادام زمینی پروتئین دارد؟ یک فنجان نخود سبز حاوی 8 گرم پروتئین به اضافه 100% از نیاز روزانه شما به ویتامین C و مقدار زیادی از فیبر است.

تخمه کدو
تخم کدو در فصل پاییز بسیار محبوب است اما از انواع بسته بندی شده آن می توان در تمام طول سال استفاده کرد: 28 گرم از این ماده غذایی حاوی 9 گرم پروتئین است. اگر شما به دنبال یک راه جدیدی برای مصرف این ماده موردعلاقه خود هستید آن را به بلغور جو اضافه کنید.

گوجه فرنگی خشک شده
گوجه فرنگی خشک شده یک افزودنی عالی به سس چیلی و خوراک لوبیا و همچنین انواع سالاد و سالسا می باشد. 1 فنجان از این ماده حاوی 8 گرم پروتئین است.