leg

پا می‌تواندمثل قلب در سلامت شخص  اثر گذار باشد. کافی است  یک دقیقه وقت برای پاهایتان بگذارید تا سلامتی‌تان را بالا ببرید
۱- سرپا بایستید
هرچقدر بیشتر روی باسن‌تان بنشینید، احتمال این‌که هر مشکل یا بیماری‌ای برایتان دردسرساز شود بسیار زیاد است. تا آنجا که می‌توانید سرپا بایستید، یا این‌که در محیط کار، وضعیت‌تان را طوری تنظیم کنید که بیشتر مواقع سرپا باشید.
۲- با کشش دادن خود سعی کنید باسن‌تان را از هم باز کنید
وقتی برای مدت زمان طولانی می‌نشینید، باسن و بالا تنه‌تان به یک وضعیت عادت می‌کند‌ که باعث ایجاد فشار عصبی می‌شود. برای تسکین خود، ابتدا بنشینید و پای راست‌تان را به سمت جلو قرار داده، و یک پتو یا بالش زیر زانوی چپ‌تان بگذارید. باسن‌تان را صاف رو به جلو خم کرده، و بگذارید زانوی چپ‌تان به پایین فشار بیاورد، ماهیچه‌های سرین خود را منقبض کرده، ماهیچه‌های شکمی‌تان را تو‌ دهید تا مانع از حرکت لگن‌تان به جلو شود. برای افزایش این کشش، دست چپ‌تان را بالا آورده و پشت سرتان بگذارید بعد به سمت راست خم شوید. ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید، بعد با دست راست این کار را انجام دهید.
۳- پاهایتان را قوی کنید
مدت زمانی که ماهیچه‌های ضعیف بخش‌هایی از پایمان در کفش است کافی ا‌ست تا باعث بروز مشکلاتی در محور پا و ساق پا از زانو گرفته تا باسن و پشت شود. این تمرین را برای یک دقیقه انجام داده تا قوس پاهایتان را قوی کرده و از بروز درد جلوگیری کنید:  نزدیک یک دیوار روی پنجه پایتان بایستید، و دست‌تان را به دیوار بگذارید تا تعادل‌تان حفظ شود. پاشنه‌هایتان را به هم بچسبانید طوری که از زمین فاصله داشته باشند. شانه‌ها و باسن‌تان را صاف و در یک راستا قرار دهید، زانویتان را خم کرده و آن‌ها را به اطراف باز کنید و در حین انجام آن کمی باسن‌تان را به پایین ببرید. بعد پاشنه‌تان را روی زمین بگذارید و این کار را تکرار کنید. هر بار این حرکت را به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

منبع : www.alodoctor.ir