alone

 

طبق تحقیق جدیدی که انجام شده است تنهایی و انزوای اجتماعی درست مثل چاقی، تهدیدی برای طول عمر و سلامت عمومی هستند.

“جولین هولت لوانستاد” (رهبر نویسندگان این تحقیق) از دانشگاه بریگهایم یانگ در آمریکا می گوید: تاثیر این دو با چاقی که سلامت عمومی آن را خیلی جدی میگیرد قابل مقایسه است.

 

هولت لوانستاد ادامه می دهد: ما باید روابط اجتماعی را به طور جدی تری دنبال کنیم.

این محققان اشاره کردند: اگرچه احتمال داردافراد سالخورده تنهایی بیشتری را تجربه کرده و با خطر مرگ و میر بیشتری روبرو شوند، اما پیوستگی بین تنهایی و مرگ و میر میان جمعیت جوان خیلی بیشتر از جمعیت سالخورده است.

این محققان می گویند که تنهایی و انزوای اجتماعی پیش بینی بهتری برای مرگ زودرس در میان جمعیت جوان تر از 65 سال است.

این تحقیق داده های انواع مطالعات درباره سلامتی را بررسی کرد. نمونه شامل بیشتر از سه میلیون شرکت کننده از مطالعات مختلف که شامل داده هایی برای تنهایی، انزوای اجتماعی و تنها زندگی کردن بود.

“تیم اسمیت” از گروه نویسندگان می گوید: در اصل، این تحقیق می گوید که رواشناسی مثبت تری که در جهانمان داریم، ما را بهتر قادر میکند تا عملکرد خوبی داشته باشیم چه از لحاظ احساسی و چه از نظر جسمی.

تنهایی و انزوای اجتماعی می توانند خیلی متفاوت به نظر برسند. مثلا ممکن است شخصی افراد زیادی اطرافش داشته باشد اما باز هم احساس تنهایی کند. افرادی هم هستند که خودشان را منزوی می کنند چون ترجیح می دهند تنها بمانند. اثر هر دوی اینها روی طول عمر به همان اندازه ای است که در این تحقیق اشاره شد.

این تحقیق در مجله the journal Perspectives on Psychological Science منتشر شده است.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.