de7_wisdomteeth

این نوع دندان ها که به صورت نهفته و در دورانم بلوغ افراد رشد می کنند اکثرا برای آنان مشکل ساز و عفونت زا خواهند بود که در این مطلب به این معضل بیشتر می پردازیم.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

یک دندان‌پزشک گفت: با توجه به اینکه در دهه‎های اخیر رژیم غذایی نسبت به گذشته نرم‏تر شده است، رویش دندان عقل نیمه‌نهفته و نهفته در کشور رو به افزایش است.

امیر توکلی  اظهار کرد: زمان رویش دندان عقل بعد از 17 سالگی است که ممکن است به دلیل نبود فضای کافی برای رویش این دندان‏ها در داخل دهان به صورت نیمه‌نهفته یا نهفته رشد کنند که بیشتر در فک پایین به این صورت است.

وی افزود: در حالت نیمه‌نهفته، با توجه به اینکه بخشی از دندان با محیط دهان به طور مکرر ارتباط دارد در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی دندان پوسیده شده و همچنین موجب عفونت بافت‎های اطراف دندان می‌شود که پس از بررسی با جراحی خارج خواهد شد.

توکلی تصریح کرد: در حالت نهفته باید ابتدا ارزیابی صورت گیرد تا اگر مزاحمتی برای سایر دندان‏ها ایجاد کرد بافت لثه مورد جراحی قرار گیرد، به همین جهت ارزیابی‎ها باید در زمان‏های متوالی انجام شود. در ضمن از رادیوگرافی چند ساله نباید غافل شد، چرا که اگر ضایعه‎ای وجود داشت در جهت رفع آن اقدام کرد، لذا کشیدن دندان باید دلیل قانع کننده‎ای داشته باشد و گرنه در صورت رعایت بهداشت نیازی به کشیدن دندان وجود ندارد.

ایسنا،