bunch-of-kale-kalam

 

در چندین سال گذشته استفاده از کلم کِیل رو به گسترش بوده، اما درباره آن چیز زیادی گفته نمی شود. به تازگی این سبزی بیشتر از هر چیز دیگه ایبرای تزیین بشقاب غذا استفاده می شود. اما سبزیجات دیگری هم هستند که برخی از آنها مواد مغذی بیشتری نسبت به کلم کِیل دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا درباره این سبزیجات که سالم تر از کلم کِیل هستند بیشتر بدانید.

 

آب تره

یکی از همه آن سبزیجاتی که در دنیا وجود دارند، آب تره است که مواد مغذی زیادی دارد. این سبزی نیترات زیادی دارد که اکسیژن سازی در طول ورزش کردن را بهبود داده و فشار خون را پایین می آورد. آب تره حاوی ویتامین K ، C ، A و بتاکاروتن است. همچنین بهترین منبع غذایی PEITCاست، یک ترکیب طبیعی که نشان داده شده مانع رشد سرطان سینه می شود. از نظر مقدار کالری هم بهتر از آب تره نمیتوانید پیدا کنید.

 

کُلارد (collards)

این سبزی دو برابر کلم کِیل پروتئین و آهن داشته و حاوی مقدار زیادی کلسیم است. کلارد همچنین به دلیل پایین آوردن کلسترول از کلم کِیل بهتر است. و البته وقتی صحبت از محتوی فولات به میان می آید، کلم کِیل در مقابل کلارد حرفی برای گفتن ندارد.

 

برگ چغندر (Beet Greens)

برگ چغندر سرشار از فیبر بوده و سرو آن حاوی تقریبا 1.5 از متوسط مصرف توصیه شده فیبر است. این سبزی نسبت به کلم کِیل منبع بهتری از پتاسیم، مس، ویتامین E و کلسیم است.

 

کلم برگ چینی

کلم برگ چینی حاوی آمینو اسیدهای ضروری است که کلم کِیل فاقد آنهاست. همچنین سرشار از فیتوکمیکال ها و ترکیبات اصلی گوگرد و آنتی اکسیدان هاست، که آخری وقتی کلم برگ چینی پخته میشود سالم می ماند، درست برعکس کلم کِیل.

 

اسفناج

اسفناج، یک سبزی سالم و اصیل است. قدرت این ماده غذایی خارق العاده را دست کم نگیرید! اسفناج در محتوی آنتی اکسیدان، فیبر، آهن، منیزیم، پتاسیم، ویتامین A ، پروتئین و ویتامین E در مقایسه با کلم کِیل برنده است.

 

جعفری

کاملا درست است، این سبزی مواد مغذی زیادی دارد. هر گرم جعفری در مقایسه با کلم کِیل حاوی 4 برابر فولات بیشتر، سه برابر آهن بیشتر و دو برابر فیبر و ویتامین K بیشتر است. از فواید دیگرش این است که راحت تر از کلم کِیل برای وعده های غذایی استفاده می شود.

 

چغندر برگ (Chard)

چغندر برگ و کلم کِیلخیلی شبیه هم هستند. و این هم درست است که در برخی وارد کلم کِیل سالم تر از چغندر برگ است. اما چغندر برگ دو برابر بیشتر از آن منیزیم دارد. و منبع بهتری از آهن است. هر گرم چغندر برگ، تراکم بیشتری نسبت به کلم کِیل دارد.

 

کاهو

حتما غافلگیر شدید که این سبزی را در لیست ما دیدید؟ کاهو از نظر محتوی اسید فولیک (ماده مغذی که نشان داده شده استبه کاهش افسردگی کمک میکند)کلم کِیل را شکست میدهد، و مثل همه این لیست، ارزش مواد مغذی هر گرم کاهو نسبت به کلم کِیل خیلی بیشتر است.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.