Ghors-zede-bardari

 

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

هورمون های جنسی موجود در قرص های ضدبارداری و قرص های اورژانسی ، میتوانند روده را ضعیف کرده و شرایط مناسبی را برای رشد بیماری های التهابی روده (کرون Crohn’s disease) ایجاد کند.

این بیماری روی 150000 انگلیسی تاثیر گذاشته و باعث التهاب پوشش دستگاه گوارش آنها شده است و با علائمی همچون: اسهال، درد شکم، خستگی شدید، کاهش وزن، وجود خون در مدفوع همراه است.

زنان کمی بیشتر از مردان آسیب پذیرند، با این حال زنان دو بار بیشتر از مردان از شکل های اصلی بیماری کرون که روده بزرگ را تحت تاثیر قرار میدهد رنج میبرند.

دکتر حامد خلیلی از دانشگاه هاروارد می گوید: از سال 1960 که قرص های ضدبارداری در دسترس قرار گرفته اندموارد مبتلا به کرون دو تا سه برابر بیشتر شده است.

دکتر خلیلی استدلال میکند که این قرص ها به تنهایی خطر ابتلا به بیماری کرون را بالا نمیبرند: ترکیب استفاده از قرص با زمینه ژنتیکی قوی افراد در ابتلا به بیماری کرون باعث افزایش بیماران می شود.

این دو عامل اثر متقابلی دارند که خطر ابتلای فرد را به طور قابل توجهی بالا میبرد.

دکتر سیمون اندرسون: به نظر می رسد که قرص به عنوان یک ماشه برای رشد بیماری کرون عمل میکند.

دکتر اندرسون ادامه می دهد: اگر در ابتلا به بیماری کرون سابقه خانوادگی دارید، مصرف قرص های ضدبارداری را به شما توصیه نمیکنم.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.