FLORENT-TANET-Food-Photography-600x406

با این خوراکی ها به آرامش می رسید و با میل کردن آنان از استرس و اضطرابتان رهایی پیدا می کنید.

شما برای به آرامش رسیدن از چه روشی استفاده می‌کنید؟ بسیاری از افراد فکر می‌کنند تنها داروها و ورزش یوگا می‌تواند آرامش را برایشان به ارمغان بیاورد اما راه‌های دیگری هم برای رسیدن به آرامش وجود دارد که از جمله این راه‌ها مصرف بعضی از غذاهاست.
شیر:

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه زندگی مثبت، اولین ماده غذایی که به اعصاب شما آرامش می‌بخشد شیر است. شیر دارای تریپتوفان است که سروتونین تولید می‌کند و باعث خواب‌آلودگی می‌شود. به همین علت هم متخصصان تغذیه نوشیدن یک لیوان شیر را قبل از خواب توصیه می‌کنند. بنابراین اگر استرس دارید یک لیوان شیر خنک بنوشید و منتظر تاثیرات آن باشید.
سوپ:

سوپ هم یکی دیگر از آن غذاهای آرامش‌بخش است که باعث می‌شود بدن از شر عفونت‌ها که موجب بر هم زدن آرامش می‌شوند، رهایی یابد. سوپ‌های حاوی سبزی‌هایی مانند گوجه فرنگی، فلفل‌سبز، هویج ، سیر و اسفناج برای رسیدن به آرامش مفید هستند.
عسل:

عسل حاوی تریپتوفان است که باعث آرامش می‌شود. همچنین عسل منبع غنی پتاسیم است که اثر آرامش‌بخش روی مغز و جسم دارد. پتاسیم با هورمون استرس در بدن می‌جنگد.
شکلات تلخ:

شکلات تلخ میزان استرس مغز را کم می‌کند چرا که حاوی سروتونین، آندورفین و دوپامین است که موادی برای رسیدن به آرامش هستند.
موز و آووکادو:

این مواد غذایی حاوی پتاسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری هستند که بدن برای عملکرد موثر به آنها نیاز دارد. موز و آووکادو باعث ترشح هورمون‌هایی در بدن می‌شوند که با هورمون استرس مقابله می‌کنند.

منبع:good relaxation