conf-behdasht-va-darman

دوره تخصصی مديريت بهداشت و درمان مخصوص پزشکان و مدیران مراکز درمانی در آلمان و گردشگری فرانسه در اردیبهشت 94. این دوره برای پزشکان و مدیران مراکز درمانی می باشد.

شرکت پیشروان ایرانیان سپنتا (PIS ) پس از برگزاری سه دوره تخصصی مدیریت نوآوری در کشور آلمان، در چهارمین تلاش خود موفق به برگزاری اولین دوره ی تخصصی مدیریت بهداشت و درمان با همکاریConoscope ، دانشگاه علوم کاربردیHTWK و دانشکده ی پزشکی دانشگاه لایپزیگ Universitäts-klinikum Leipzigگردید. این دوره با هدف توانمند سازی پزشکان ، متخصصان و مدیران مراکز درمانی شاغل در نظام سلامت (نظام پزشکی) کشور ايران طراحی نموده است. هدف از برگزاری اين دوره آشنایی با مديريت مراکز درمانی در آلمان ، به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه خدمات درمانی ، ارتقای خدمات درمانی در مراکز درمانی و به روز رسانی دانش پزشکان و متخصصان ایرانی از طریق گسترش ارتباط و تبادل اطلاعات آنها با همتایان خود در آلمان می باشد.

این دوره به صورت بازدید و تدریس در سه مرکز مختلف آموزشی و در سه روز برگزار می شود ، دوره صرفا آموزشی هست و در زمان دوره امکان اخذ مشاوره برای تحصیل در دوره تخصص پزشکی در آلمان نیز وجود دارد.

برنامه دوره :

روز اول : اولین روز دوره در گروه مشاوره و آموزش Conoscope انجام خواهد شد. این گروه متشکل از اساتید دانشگاههای مختلف آلمان است و هدف Conoscope آموزش اعمال مفاهیم نوآوری برای کسب موفقیت بلند در حرفه ی شغلی مشتریانش است.

در این روز ساختار اصلی نظام درمانی آلمان، مشکلات مراکز درمانی در آلمان، روشهای بهینه سازی و حل مشکلات و شیوهای مدیریت فرآیندهای درمانی در ایران مورد بحث و گفتگو قرارخواهند گرفت. موضوعاتی که در این روز پوشش داده خواهند شد عبارتند از:

 

– Health Economics

– Basics of Process Management in Hospital

– Process management application techniques based on practical examples from Iran

 

 

روز دوم: در این روز گروه از دانشگاه علوم کاربردی لایپزیگ که بزرگترین دانشگاه علوم کاربردی در ایالت ساکسونی است بازدید خواهد کرد. این دانشگاه سابقه ی دویست ساله در زمینه ی آموزش در علوم فنی و حرفه ای و برگزاری دورههای نوآورانانه را دارد.

موضوع اصلی دوره در این روز “نقش دانشگاه و نوآوری در نظام درمانی آلمان” است. در این روز گروه از تجهیزات نوین آموزش جراحی بازدید خواهد داشت و متدهای نوین آموزشی جراحی معرفی خواهند شد. موضوعاتی که در این روز پوشش داده خواهند شد عبارتند از:

– Current approaches and concepts of „Innovative Surgical Training Technologies“ (ISTT) for the training of surgeons:

-Demonstration of the simulator for vertebral column surgeries – Discectomy (Special features are a realistic anatomy, controllable hemorrhage, modularity and sensors for measurement of surgery quality)

       * Presentation of modern training concepts for tailor-made training for assistance doctors, specialists and experienced surgeons. Focus is on the development and promotion of surgical-medicinal, pedagogical-didactical and equipment-technological competences.

– Fundamentals of Clinical Risk Management (Critical Incident Reporting System –CIRS):

     * Analysis and processing of critical patient incidents

       * How to write reports on critical events

     * Methodological analyzed and interpreted for action recommendation

 

 

روز سوم: آخرین روز از دوره دانشکده ی پزشکی دانشگاه لایپزیگ برگزار خواهد شد. این دانشکده در سال 1415 میلادی و تنها چند سال بعد از تاسیس دانشگاه لایپزیگ، که دومین دانشگاه قدیمی آلمان است، دایر شد. مجموعه بیمارستانی دانشگاه لایپزیگ شامل 26 بیمارستان و درمانگاه ، 7 موسسه و 11 بخش مختلف می باشد که در کل دارای 1350 تخت و 4300 کارمند می باشد. این مجموعه روی هم بزرگترین بیمارستان شهر لایپزیگ را تشکیل می دهد.

موضوع اصلی دوره در این روز “نقش بیمارستانها به عنوان ارکان اصلی نظام درمانی آلمان” است. در این روز بازدیدهای تخصصی برای پزشکان و متخصصان در گروههای متفاوت در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان با توجه به علاقه و تخصص خود می توانند با اعلام قبلی در گروه مورد نظر خود، در این بازدیدها شرکت کنند و با پزشکان و متخصصان آلمانی به تبادل اطلاعات بپردازند. موضوعات و بازدیدهای که در این روز ارائه خواهند شد عبارتند از:

 

– Presentation University Hospital Leipzig (UKL), organization (medical processes), strategy & development, surgery management and planning, complex internal treatment pathways, relocation of patients

Specific topics and tours:

Group 1:

Tour: Department for Internal Medicine, Neurology and Dermatology (DIND)

Specialized Lecture: Department for Internal Medicine, Neurology and Dermatology (DIND)

Group 2:

Tour: Department for Operative Medicine (DOPM)

Specialized Lecture: Department for Operative Medicine (DOPM)

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره ی رایگان در رابطه با این دوره به آدرس سایت ذیل مراجعه نمایید و یا با شماره های درج شده روی پوستر در بالای این مطلب تماس حاصل فرمایید.

 

آدرس سایت:

http://www.pisgroups.com/fa/%D9%88%D8%B1%DA%A9%20%D8%B4%D8%A7%D9%BE%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C%20/education/health-care/active-course