ehyaye-badan-va-rooh

 

کیت هافمن (مترون یا سرپرستان بیمارستان گلن) نکاتی را درباره چگونگی احیای بدن و روح بعد از فصل زمستان (بهار و تابستان) به اشتراک گذاشته که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بیشتر آب بنوشید

یکی از تغییرات سالمی که میتوانید در زندگی ایجاد کنید این است که بیشتر آب بنوشید.

آب مهارکننده طبیعی اشتهاست، پس با این کار به شما کمک میکند تا کمتر غذا بخورید. همچنین نوشیدن آب برای بیرون کردن سموم و بهبود عملکرد کلیه ها مهم است. مصرف مقدار کافی آب باعث بهبود عملکرد روده و کاهش نفخ می شود.

علاوه بر این موارد، پوست را هم درخشان نگه می دارد. مواد غذایی که آب زیادی دارند مثل خیار و هندوانه ، میان وعده هایی عالی برای فصل های بهار و تابستان هستند و به شما کمک می کنند بدون اینکه متوجه باشید به مقدار کافی آب دریافت کنید.

 

از نور آفتاب لذت ببرید

طولانی شدن روز در این فصل زمان خوبی برای تفریحات بیرون از منزل است. بدن ما وقتی در معرض نور خورشید قرار میگیرد ویتامین D (که برای سلامتی ضروریست) تولید میکند.

کمبود ویتامین D با افزایش وزن هم مرتبطه، پس اگر زمان زیادی را در خانه میگذرانید ممکن است تحت تاثیرش باشید.

بودن در معرض نور خورشید زمان لازم دارد تا انواع ویتامین D در بدن تولید شود، اما باید همیشه مراقب باشید که گرم ترین ساعات روز در معرض نور آفتاب نباشید تا پوستتان قرمز یا سوخته نشود.

اگر در یک اداره کار میکنید، زمان ناهار از شرکت بیرون رفته و کمی پیاده روی کنید تا هوای تازه بخورید و سطح ویتامین D در بدن شما بالا رود.

 

برنامه غذایی مخصوص همان فصل

جای دادن محصولات مخصوص فصل بهار مثل نخود فرنگی، سیب زمینی نو و انواع کاهو در برنامه غذاییتان میتواند تغییرات عالی در سلامتی شما به وجود بیاورد. در وعده های اصلی غذایی حتما از این محصولات فصلی استفاده کرده تا تعداد مواد مغذی که دریافت میکنید بیشتر شود.

با دوچرخه سواری یا پیاده روی به محل کار بروید

بهانه آوردن در فصل زمستان خیلی راحت است تا کمی بیشتر در رختخواب بمانید، اما وقتی صبح هوا زودتر روشن شود، پس زمان خوبی برای پیاده روی یا دوچرخه سواری تا محل کار است. تغییرات کوچکی مثل این میتوانند تفاوت بزرگی در وزن، سلامتی و شادی شما ایجاد کنند، البته به شرطی که این عادات خوب را حفظ کنید.

اگه محل کارتان دور است و معمولا سوار اتوبوس می شوید، چند ایستگاه جلوتر از محل کار پیاده شده و بقیه مسیر را پیاده بروید. اگر هم نزدیک یکی از همکارانتان زندگی میکنید، با او یک برنامه پیاده روی تا محل کار ترتیب دهید.

 

بیشتر اجتماعی باشید

در آب و هوای مرطوب زمستان خیلی از ما دوست داشتیم روی مبل لم داده و از خانه بیرون نرویم.

اما طولانی شدن روز و هوای گرم بهار به این معنیه که میتونیم زمان بیشتری را با خانواده و دوستان بگذرانیم.

برای آخر هفته ها با کسانی که دوست دارید سفرهای کوتاه ترتیب دهید. داشتن یک شبکه اجتماعی قوی خیلی مهم است، چون به شما کمک میکند تا از زمان های استرس زا ساده تر عبور کنید.پس روی وقت گذرانی با کسانی که برایتان اهمیت دارند تمرکز کنید.

 

از گرفتن رژیم های سخت غذایی اجتناب کنید

در تعطیلات تابستان خیلی از افراد به دنبال این هستند که خیلی سریع به تناسب اندام برسند ، اما رژیم های سخت غذایی کارساز نبوده و در بلند مدت میتوانند به افزایش وزن بیشتر منجر شوند.

پس بیش از حد به خودتان فشار نیاورید تا اندام متناسبی داشته باشید. اگر خواهان کاهش وزن هستید، پس روی اهداف بلند مدت و تغییرات خوب و مناسب متمرکز شوید.

دو هفته قبل از شروع برنامه کاهش وزن از مصرف بیش از حد نمک دوری کرده (برای خلاص شدن از نفخ) و مقدار زیادی آب بنوشید تا سموم از بدن شما خارج شوند.

 

موسیقی متن تابستان

تحقیقات نشان داده اند که موسیقی میتواند روحیه را بالا برده و نقش مثبتی در کنترل سطح استرس داشته باشد.هر نوع موسیقی که دوست دارید امتحان کرده و یک لیست از آهنگ های مورد علاقه تان درست کنید تا عامل بهبود روحیه و حال و هوای شما شود.

نوشته کیت هافمن (سرپرستار بیمارستان گلن، بریستول) . برای اطلاعات بیشتر از سایت spirehealthcare.com دیدن کنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.