1

خانمهای باردار در ماههای آخر باید خیلی از خود و جنین مراقبت کنند . چون  ماههای اواخر بارداری بسیار مهم است و با کوچکترین ناراحتی به پزشکتان مراجعه کنید . چون ناراحتی هایی که خیلی جزیی هستند در صورت غفلت از آن عواقب ناگواری را در پی دارد . در باره مراقب از بارداری با متخصص زنان  در این مورد گفتگویی داریم که با هم می خوانیم

دکتر زهرا رمضانی، متخصص زنان   گفت: خانم های باردار از اول دوران بارداری باید زیر نظر پزشک متخصص زنان باشند و به صورت تکرار معاینات و رجوع به متخصص را برای سلامتی خود و جنین انجام دهند.
وی ادامه داد:خانم های باردار تا هفته 28 حاملگی باید هر ماه به دکتر مراجعه بین هفته های 28 تا 36 هفته یکبار و از هفته ی 36به بعد هر هفته  باید مراجعه کرد.
رمضانی عنوان کرد:اخانم هایی که حاملگی های عادی دارند باید طبق هفته های گفته شده مراجعت کنند ولی خانم هایی که دارای حاملگی های پر خطر هستند باید تعداد هفته های مراجعه به دکتر را نصف کنند.
وی خاطر نشان کرد:در ماه های آخر بارداری خانم های حامله باید مواظبت بیشتری نسبت به ماه های قبل برای سلامتی خود و جنین نشان دهند اگر خانم های باردار علائمی مانند درد،‌ خونریزی،‌ آبریزش و همچنین اگر حرکت جنین کمتر از قبل شده است و یا تاری دید،‌سر درد و درد سر دل و یا ادم شدید دارند حتما باید به دکتر مراجعه کرده چون علائم خطرناکی هستند.
رمضانی تصریح کرد:البته ادم در بیشتر خانم های باردار وجود دارد که از آن شاکی هستند.

وی توصیه کرد: خانم ها به خصوص کسانی که اول حاملگی را تجربه می کنند در تمام دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول و‌ آخر بارداری باید توجه بسیاری به تمام علایمی که ایجاد می شود از خود نشان داده  و زیر نظر پزشک دوران بارداری را طی کنند

منبع-خبرفارسی