benefits-of-exercise-for-arthritis-patients-apple-rheumatoid-cider-vinegar-connecticut-bridgeport-16955

این بیماری که یک اختلال حرکتی و جسمی به حساب می آید تاثیرات نامطلوب مختلفی روی قوای جنسی افراد می گذارد که در این مطلب به بررسی آنان می پردازیم.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

یک متخصص زنان و زایمان گفت: هر یک از زوجینی که روماتیسم دارند برای داشتن سلامت جنسی می‌توانند با گفت‌و‌گوی صادقانه درباره احساسات، نیاز‌ها و خواسته‌هایشان این مشکل را حل کنند.

دکتر زهرا مشرقی درباره بیماری روماتیسم و تاثیر آن بر روابط جنسی زوجین گفت: علت بروز بیماری روماتیسم مشخص نیست و ممکن است کسی بر اثر عوامل وراثتی و یا ژنتیکی به آن دچار شود.

وی افزود: خانم‌هایی که به روماتیسم مبتلا می‌شوند ممکن است در دراز مدت گرفتار خشکی واژن شوند که به تدریج موجب رابطه زناشویی سخت و دردناک برای آن‌ها می‌شود.

مشرقی ادامه داد: از آن جایی که این بیماری به شکل‌های مختلفی در فرد به وجود می‌آید، سبب بروز مشکلات گوناگونی برای بیمار در برقراری رابطه می‌شود، به همین دلیل شخص مبتلا برای درمان آن باید به یک روان‌پزشک و یا متخصص سلامت جنسی مراجعه کند.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به چند راهکار برای ایجاد سلامت جنسی در مبتلایان به روماتیسم، تصریح کرد: کسانی که دچار این بیماری شده‌اند می‌توانند با گفت‌و‌گوی صادقانه درباره احساسات خود و نیاز‌ها و خواسته‌هایشان این مشکل را حل کنند.

به گفته دکتر مشرقی، برای درمان دردهای ناشی از روماتیسم بیمار می‌تواند با رفتن به سونا یا ماساژ دادن با آب گرم دردهای ناشی از روماتیسم را کاهش دهد.

وی در پایان در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا داروهای مصرفی بیماران روماتیسی تاثیری بر بروز مشکلات جنسی آن‌ها دارد یا خیر، توضیح داد: تاکنون هیچ شکایتی درباره این که داروهای روماتیسم بر عملکرد فرد در برقراری رابطه زناشویی تاثیر گذار باشد صورت نگرفته است. به طور کلی داروهایی مانند سولفاسالازین، متوتروکسات و هیدروکی کلوروکین باعث ایجاد برخی مشکلات جنسی در مردان می‌شود و داروهایی مانند ناپروکسن و دیکلوفناک بر کاهش میل جنسی بیمار تاثیر مستقیم دارند.

خبرگزاری سینا