upyourintensity-31012011

اگر تصمیم دارید خودتان را لاغر کنید و به تن اسب ا ندام دلخواه برسید  شیوه های بسیا زیادی وجوددارد . بعضی ها با ورزش و  تغذیه  وزنشان را پایین می آورند برای بعضی این ورزش و تغذیه کارساز نیست و رفته رفته اقتر میشوند . در چنین  زمانی دکترها روش های جراحی رابرای پایین اوردن وزن توصیه میکنند  که باهم این جراحی های لاغری  آشنا می شویم

برای جراحی چه شرایطی باید داشته باشید؟

اگر شاخص حجم بدن‌تان( BMI 40 )یا بالاتر از آن است (یعنی 50 کیلو اضافه وزن برای آقایان و 35 کیلو اضافه وزن برای خانم‌ها) به طور جدی یک فرد چاق خوانده می‌شوید و می‌توانید جزو کاندیدهای جراحی‌‌های لاغری باشید. البته این جراحی‌ها برای افرادی که شاخص حجم بدنشان بین 35 تا 40 است و از عوارض و مشکلات ناشی از چاقی رنج می‌برند هم می‌تواند مناسب باشد. برای این افراد، احتمال مرگ ناشی از انجام ندادن جراحی خیلی بیشتر از عوارض ناشی از انجام‌دادن آن است. برای ارزیابی توانایی و قابلیت واکنش شما به لاغری و کاهش وزن و تغییر در تصویر بدن، نیاز به بررسی‌های روانشناسی است. بیماران باید انگیزه‌ای قوی برای این عمل داشته باشند و از مشکلات مربوط به رژیم‌غذایی، ورزش و رهنمون‌های دارویی که بعد از عمل باید رعایت کنند، مطلع باشند.

 

 

mh-runninginwinter-31012011
لاغری بعد از عمل به خود شما بستگی دارد!

جراحی می‌تواند منجر به کاهش 50درصدی وزن شود. موفقیت کاهش وزن بعد از عمل جراحی بستگی به تعهد شما در تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما دارد. انواع مختلفی از جراحی‌های کاهش وزن وجود دارد. انواعی از آنها محدود‌کننده هستند و میزان ظرفیت معده را محدود می‌کنند. انواعی دیگر نیز از جذب کالری و مواد‌غذایی جلوگیری می‌کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از 2 نوع ذکر شده هستند. جراحی‌های معمول کاهش وزن عبارتند از :

لیپوساکشن

حداکثر 7 کیلوگرم

شامل خارج‌کردن چربی زیرپوستی به وسیله کانولای متصل به پمپ تخلیه‌ است. کانولا میله کوچک حاوی سوراخ‌های فراوان است که از طریق برش‌های کوچک 5 تا 6 میلی‌متری وارد فضای زیرپوست می‌شوند.
در هر بار لیپوساکشن نهایتا 7 کیلوگرم چربی خارج می‌شود.
لیپوساکشن برای از بین بردن چربی‌‌های موضعی در قسمت‌هایی است که با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی‌‌رود. یعنی معمولا برای کاهش وزن استفاده نمی‌‌شود. افرادی که به صورت عمومی‌ چاق هستند نباید انتظارات غیرمنطقی از این جراحی داشته باشند.

گاستروپلاستی

لاغری از طریق آندوسکوپی!

یکی از روش‌های لاغری مدرن است که بدون عمل جراحی و از طریق آندوسکوپی انجام می‌شود. در این روش بالون از دهان به داخل معده هدایت شده و در منحنی پایین معده قرار می‌گیرد. این بالون با کاستن از حجم معده احساس سیری زودرس ایجاد می‌کند. در هفته اول جراحی مصرف مایعات و پوره‌ها در حجم کمتر تجویز می‌شود. همچنین در طول 6‌ماه که بالون در معده قرار دارد باید به صورت روزانه از مکمل ویتامین 12B و B کمپلکس استفاده شود تا از سوء جذب مواد مغذی جلوگیری شود. این جراحی به افراد دارای BMI  بالای 30 توصیه می‌شود.

گاستریک بای‌پس

معده نصف می‌شود!

این جراحی برای افراد بسیار چاق با BMI  بالای 35 توصیه می‌شود. در این جراحی معده به 2 قسمت تقسیم می‌شود و قسمت بالای معده را به روده کوچک متصل می‌کنند. در نتیجه حجم معده نصف شده و قسمت پایین معده برداشته می‌شود. در این افراد نیز مصرف روزانه ویتامین 12B و ب کمپلکس، آهن و کلسیم توصیه می‌شود. در 10 روز اول جراحی باید مایعات و انواع پوره‌ها با حجم کم مصرف شود و از مصرف غذاهای نفاخ مانند حبوبات، کلم، گل کلم و انواع نوشابه‌های گازدار خودداری شود. این عمل یکی از رایج‌ترین جراحی‌های کاهش وزن است چراکه نتایج طولانی‌مدت مثبتی داشته است و از هر 2 مکانیسم سوء‌جذب و محدود‌کردن برای رسیدن به هدف کاهش وزن بهره می‌برد.

 

gorow-31012011
گاستریک باندینگ

کمربندی به دور معده!

روشی از درمان چاقی است که به وسیله لاپاراسکوپی انجام می‌شود. در این روش حلقه‌ای از جنس سیلیکون دور معده قرار داده می‌شود که مثل یک کمربند به دور معده سفت می‌شود. این حلقه توسط لوله باریکی به محفظه تزریق که در زیر پوست شکم قرار داده شده، وصل می شود. جراح در جلسات بعدی با لمس شکم و یافتن محل تزریق، مقداری مایع سرم به داخل بالن حلقه که دور معده شما قرار دارد، تزریق می‌کند. این امر منجر به تنگ‌تر شدن حلقه و در نتیجه کوچک‌تر شدن حجم معده می‌شود‌. این جراحی از نوع محدود‌کننده است و رواج زیادی دارد زیرا باعث کاهش وزن تدریجی و ثابتی می‌شود و در صورت لزوم هم می‌توان باند را تعدیل کرد. این روش قابل برگشت است و به افراد با BMI بالای 35 توصیه می‌شود. گاستریک باندینگ بسیار شبیه به گاستروپلاستی است و مصرف روزانه 12B و بکمپلکس پس از آن توصیه می‌شود.

 

mh-keepmotivationhigh-31012011
زير نظر بهترين پزشکان

براي انجام درمان​هاي مناسب جهت لاغري بايد زيرنظر متخصصان اين حيطه باشيد. براي استفاده از روش​هاي ترکيبي جهت رسيدن به تناسب اندام و رفع چاقي پيشنهاد ما به شما مجموعه نيو.يومداسپا است.

منبع-برترین ها