diet

بسیاری  از ما  انواع شیرینیجات و شکلات و آبنبات  را دوست داریم و طرفدارش هستیم. ولی برخی اوقات پیش می آید که  مجبوریم  از این مواد غذایی کم استفاده کنیم بویژه اگر تصمیم به لاغر شدن دارید . البته اینکار چندان آسان نیست. اگر شما هم  تنقلات و شیرینی  دوست دارید   ولی  در رژیم هستید  4 توصیه برایتان داریم:

شکلات سیاه
خوردن یک مربع شکلات سیاه در پایان غذا هیچ اشکالی در رژیم لاغری شما ایجاد نخواهد کرد. شکلات سیاه سرشار از منیزیم هست که برای بهبود خلق و خوی و کنترل گرسنگی مفید است.

بهتر است بدانید که یک مربع شکلات سیاه حاوی حدود 50 کالری است. این در حالی است که یک پیاله ماست حاوی 70 کالری است.

برای برخورداری از طعم دلخواه تان می توانید بعد از شام یک مربع شکلات سیاه میل کنید.

 banana1

موز یخ زده
اگر عاشق بستنی یخی وانیلی هستید و در عین حال از مصرف آن در حین رژیم عذاب وجدان می گیرید باید به فکر یک ماده  قندی دیگر باشید. می توانید یک عدد موز را به مدت نیم ساعت در جایخی یخچال قرار دهید و آن را در مخلوط کن بریزید. خواهید دید که مانند بستنی یخی‌های دلخواهتان خواهد شد. موز حاوی پتاسیم زیادی است که به کاهش خطر پرفشاری خون کمک می کند. درست است که موز نیز یکی از میوه های نسبتا پرکالری است (100 گرم موز حاوی 89 کالری است) اما این میزان در مقایسه با کالری موجود در بستنی یخی مورد علاقه تان ناچیز است.

 cinnamon-

دارچین
احتمالا برای کاهش مصرف نمک از ادویه‌های مختلف برای طعم‌دار کردن غذاهایتان استفاده می‌کنید. بهتر است همین کار را برای کاهش مصرف قند نیز بکنید.

برای عطر و طعم دادن به دسرهای رژیمی‌تان دارچین ایده آل است. اگر از رژیم دوکان استفاده می‌کنید می‌توانید به پنیر سفید، شیر داغ یا در کمپوت سیب، دارچین اضافه نمایید و از خواص بی نظیر و ضداشتهای آن استفاده کنید.

 chewing-gum

آدامس
اگر بعد از مصرف غذا همچنان میل به ادامه دادن دارید یک عدد آدامس بجویید. جویدن آدامس یک احساس کاذب خوردن به بدن می دهد و اشتها را از بین می برد.

بهتر است از آدامس های میوه ای یا دارچینی استفاده تا کنید نیازتان به طعم شیرین کاملا ارضا می شود. درست است که آدامس نیز حاوی قند و برخی ترکیبات شیمیایی هست اما در مدت رژیم لاغری جایگزین مناسبی برای دسرهای شیرین و چرب محسوب می‌شود.

منبع : www.tebyan.net