images
با مصرف برخی ویتامین ها و داروهای خاص تقویت کننده برای خود و همسرتان سعی کنید شانس باروری تان را بالا ببرید در این مطلب به بهترین موارد افزایش دهنده شانس باروری در زوجین اشاره می کنیم.

ناباروری مشکلی است که میلیون ها انسان در سراسر جهان به دنبال رفع آن هستند. برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند قبل از امتحان کردن روش‌های پزشکی مدرن، از ویتامین و مکمل‌های طبیعی استفاده کنند، ما در اینجا چند تا از بهترین های آنها را برایتان آورده‌ایم.
ویتامین ای
ویتایمین ای یکی از ویتامین های مهم برای عملکرد صحیح بدن‌تان است و نقش محوری را در فرآیند تولید مثل ایفا می کند. اعتقاد بر این است که کمبود این ماده موجب ناباروری می‌شود. ویتامین ای ترکیبی است که در اسپرم و تخمک دیده می‌شود.
علاوه بر حفاظت از غشای سلولی در برابر اثرات مخرب رادیکال های آزاد، ویتامین ای به عنوان یک آنتی اکسیدان کارآمدی است که عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. مصرف روزانه آن نیز می تواند از کم خونی و اختلالات مختلف عصبی جلوگیری کند.
ال کارنیتین
ال کارنیتین آمینیو اسیدی است که برای درمان طبیعی ناباروری، به خصوص برای مردان، ضروری است. ال کارنیتین موجب تولید طبیعی اسپرم، تعداد بیشتر سلول های اسپرم و افزایش شانس باروری می‌شود. این ماده نه تنها سطح اسپرم بلکه سلامت سلول‌های آن را نیز افزایش می‌دهد. متخصصان بر این باورند که این مکمل برای درمان ناباروری مربوط به سن به خصوص در مردان مناسب است.
ویتامین سی
همه می‌دانند که ویتامین سی برای بدن چقدر مفید است. این ماده برای زیبایی (زیبایی پوست و مو) حیاتی است، به علاوه عملکرد سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد. اگر به میزان مناسبی مصرف شود، موجب افزایش باروری و سطح هورمون‌های حیاتی نیز می‌شود. زنانی که روزانه ویتامین سی مصرف می‌کنند، پروژسترون‌های بیشتری دارند، هورمونی که برای تولید مثل ضروری است. اگر چه شما می‌توانید این ماده را از مواد غذایی به دست آورید، مکمل‌های طبیعی نیز گزینه خوبی هستند. ویتامین‌های طبیعی راحت‌تر هضم و جذب می‌شوند.
اسید فولیک
اسید فولیک یکی دیگر از مکمل‌هایی است که برای باروری بسیار مفید است. همان طور که می‌دانید اسید فولیک نوع دیگری از ویتامین ب است که باروری را در میان زنان افزایش می‌دهد. یکی از دلایل ناباروری زنان نبود تخمک‌های کافی است و اسید فولیک  قادر به تحریک فرایند تخمک گذاری است. اگر چه بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنید. مصرف درست آن برای رشد مغز ضروری است و کمبود آن به سلامت جنین آسیب می‌زند.
اهل ایران