جای انگشتر

 

 

اگر برای مدت زمان طولانی از انگشتر استفاده میکنید ممکن است که جای آن روی انگشتان بماند و اگر این لک ها را نادیده بگیرید، به احتمال زیاد دائمی می شوند.

شاید خودتان به عنوان یک راه حل موقت ، برای چند وقت انگشتر استفاده نکنید تا لکه ها از بین بروند اما این راه حل زیاد هم کارساز نیست، چون وقتی دوباره انگشتر به دست میکنید آنها برمیگردند. ما چند ترفند به شما معرفی میکنیم تا از دست این لکه ها خلاص شوید:

-جاهایی که لک شده است را به طور منظم لایه برداری کنید. این کار باعث میشود سلول های مرده پوست در مناطق تیره شده از بین برود.

-وقتی بیرون می روید ضدآفتاب را فراموش نکنید. بعض اوقات قهوه ای شدن پوست به این خاطر است که بیش از حد در معرض آفتاب قرار میگیرید و همین امر لکه ها را به وجود می آورد. بهتر است بدانید که این لکه ها خیلی سرسخت تر هستند.

-از مخلوط لیموترش و عسل استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری از هرکدام را با هم مخلوط کرده و برای 15 دقیقه روی لکه ها ماساژ دهید (این کار را سه بار درهفته تکرار کنید). این کار لکه ها و تیرگی ها را کاهش می دهد.

-دست و انگشتانتان را به طور مرتب مرطوب کنید. مرطوب کننده های گیاهی بهترین گزینه هستند تا پوست بدون آب نشود و همچنین لکه های ناشی از انگشتر را کاهش میدهد.

-به طور منظم مانیکور کنید. حتی در خانه هم که شده به دستهایتان برسید، مانیکور برای از بین بردن لکه ها تاثیر گذار است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.