sodiumhypochloritepicture1
در استفاده از مواد شوینده به خصوص مواد سفیدکننده دقت کنید چون علاوه بر ضدعفونی کنندگی و میکروب زدایی موجب ایجاد بیماری های خطرناک عفونی در اطفال خواهند شد و اگر خردسالان در معرض اینگونه مواد قرار گیرند مستعد ابتلا به انواع بیماری های عفونی خطرناک خواهند شد.

ریختن سفید کننده‌ها باعث از بین رفتن جرمهای سطوح آشپزخانه می‌شود اما می‌تواند مشکلات بهداشتی در کودکان ایجاد کند.
کودکانی که در خانه یا مدارسی که از سفید کننده برای شستشو استفاده می‌کنند، حضور دارند، آمار بالایی از آنفلوآنزا، التهاب لوزه‌ها و عفونت‌های دیگر در مقایسه با کودکانی که در معرض سفید کننده نبودند، را دارا هستند.
بر اساس این گزارش، استفاده پی در پی محصولات پاک کننده و ضد عفونی کننده به علت باورهای نادرست و تقویت کردن به وسیله‌ی تبلیغات که خانه‌های ما باید عاری از میکروب باشد اثرات نسبتا کمی درباره‌ی بهداشت عمومی سرطان گزارش می دهد.
دراین گزارش اشاره می‌شود خانواده‌ی بیش از 9100 کودک در سنین 6 تا 12 سال را در هلند، فنلاند و اسپانیا مورد بررسی قرار گرفته‌اند خانواده‌ها به سوالهایی در مورد این که چگونه در سال گذشته کودکانشان دچار عفونتهای متعددی از جمله آنفلوآنزا، التهاب لوزه، سینوزیت، برونشیت، اونتیت و ذات الریه شده بودند، پاسخ دادند. خانواد‌ه‌ها اغلب گزارش دادند که یا در حالی که در خانه آنها کپک قارچی وجود داشت و یا زمانی که برای شستشو از سفید کننده،‌حداقل یکبار در هفته، استفاده کردند بر طبق این گزارش استفاده از سفید کننده در اسپانیا رایج است. 72 درصد از خانواده‌ها از آن استفاده می‌کنند و در فنلاند، جایی که 7 درصد خانواده‌ها از سفید کننده استفاده می‌کنند، کمتر است، با توجه به پاسخ‌هایی که مدارس داده‌اند، همه مدارس در اسپانیا از سفید کننده استفاده می‌کنند، اما در هلند 57 درصد خانواده‌ها و 11 درصد مدارس از سفید کننده‌ها استفاده می‌کنند.
بر اساس این گزارش، کودکان در اسپانیا نرخ بالای عفونت را دارا هستند. بعد از کنترل عوامل و اثراتی که مورد توجه فردی است که در معرض دود قرار دارد، پژوهشگران دریافتند تعداد و تکرار عفونت‌ها در کودکانی بالا است که خانواده‌هایشان ازسفید کننده استفاده می‌کنند. به طور کلی کودکانی که خانواده‌هایشان خانه را با این مواد پاک می‌کنند با افزایش 20 درصدی خطر آنفولانزا، افزایش 35 درصدی خطر التهاب لوزه، 18 درصدی عفونت‌های متفاوت مواجه می‌شوند.
مطالعات قبلی نشان می دهد که استفاده از این مواد خس‌خس و عفونت‌های تنفسی را افزایش می‌دهد اما آنها تاکید دارند که مطالعه‌ی جدید در حال مشاهده و بررسی است، به این معنی که هنوز کاملا روشن نیست که آیا استفاده سفید کننده و یا عوامل ناشناخته ی دیگری هستند که منجر به مشکلات بهداشتی در کودکان می‌شوند.
باشگاه خبرنگاران