گردو

 

 

گردو دارای خواص و فواید زیادی است که در اینجا به خاصیت های گردو در مبارزه با بیماری های قبلی ، سرطان روده و همچنین زوال عقل می پردازیم و می گوییم گردو چه فایده هایی دارد.

چند تحقیق ارائه شده در کنفرانسی در آمریکا، باعث درخشش نور تازه ای در پی بردن به خواص مواد غذایی شگفت انگیز شدند.

محققان دانشگاه EwhaWomans در کره جنوبی دریافتند که عصاره گردو، اندازه تومورهای روده بزرگ را کاهش داده و پخش شدن سلول های سرطانی را کند می کند.

این محققان برای انجام بیشتر تحقیقات درباره نقش مصرف گردو در درمان سرطان روده فرخوانده شدند.

تحقیق اخیری که در دانشگاه ایالت لوئیزیانا انجام شده نشان داد که اضافه کردن گردو به رژیم غذایی حیوانات، تعداد باکتری های روده ی آنها (که برای حفظ سلامتی روده حیاتی هستند) را افزایش می دهد.

در دانشگاه تافتس ماساچوست، آزمایش روی موشها نشان داد که اضافه کردن گردو به رژیم غذاییشان، توانایی ذهنی را بهبود می دهد.

محققان می گویند خوردن گردو ممکن است از مغز در برابر پیری محافظت کند.

و تحقیقی که روی زنان یائسه مبتلا به کلسترول بالا توسط دانشگاه کالیفرنیا انجام شد نشان داد که کسانی که گردو خورده بودن عملکرد بهتری در رگ های خونی کوچک (جایی که لخته شدن خون میتواند باعث حمله قلبی یا سکته شود) داشتند.

دانشمندان می گویند نتایج ارائه شده در بیولوژی تجربی سال 2015 در بوستون راه را برای پژوهش های بیشتر با هدف درک نقش گردو در پیشگیری و کنترل بیماری ها هموار کرده است.

در میان مواد تشکیل دهنده ای که ممکن است پشت این فواید برای سلامتی باشد میتوان از اسید چربALA نام برد.

دنیس بالینت می گوید: این یافته ها به درک بیشتر مزایای مصرف گردو به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم کمک کرده و ارائه 159 مقاله در 20 سال گذشته در این باره نشان داد که گردو چطور می تواند روی سلامت قلب، دیابت، سرطان، ادارک، باروری و کنترل وزن موثر باشد.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.