hair5

خیلی از خانم ها رنگ موهایشان را زیاد عوض میکنند و همین رنگ کردن پی در پی موها آسیب مهمی وارد میکند .این رنگ کردن های پی در پی هم می تواند آسیب های مهمی به موها وارد سازد.از یاد نبرید آنچه سبب اسیب به موها می شود، بکار بردن میزان زیاد اکسیدان و رنگ کردن ناشیانه موها می باشد.

 

برای پیشگیری از آسیب موها در اینده، توصیه می کنیم تا حد امکان، فاصله رنگ کردن موها را افزایش دهید و در صورتیکه نمی خواهید رنگ موها را عوض کنید، فقط ریشه موها را رنگ کنید.

از دکلره کردن زیاد موها خودداری کنید.دکلره می تواند بسیار آسیب زننده باشد.در برخی موارد، بخصوص اگر موها ضعیف و شکننده شده باشند، دکلره کردن می تواند باعث ریزش موها شود.

برای جبران این آسیب ها چه باید کرد؟

اگر مدتی است موهای شما ضعیف ، خشک و شکننده شده اند، بهتر است زمانی را به استراحت موها اختصاص دهید.

یکی دیگر از نکات مراقبتی موها، بخصوص موهای رنگ شده ، ویتامینه کردن انهاست.

برای اینکار کافی است هفته ای یکبار موها را با روغن های طبیعی مثل زیتون، کنجد، نارگیل و … کاملا چرب کنید.برای تاثیر بیشتر این روغن ها و جذب بهتر آنها، مقداری از روغن یا ترکیبی از آنها را در ظرفی ریخته و آن را روی حرارت غیر مستقیم کمی گرم کنید.

حالا موها را با این روغن گرم ماساژ داده و با کلاه پلاستیکی موها را بپوشانید و بعد روی آن ترجیحا حوله گرمی بگذارید.

یکساعت صبر کرده و بعد موها را بشویید.

اگر موهای شما خیلی خشک شده باشند، با اینکار مشاهده خواهید کرد که روغن به خوبی جذب موها شده و مقدار کمی از آن، روی پوست سر باقی مانده است.

با این روش، علاوه بر ویتامینه کردن موها، آنها را ماساژ داده و با افزایش جریان خون در پوست سر، موجب رشد بهتر و تقویت موها خواهید شد.