پروبیوتیک

 

 

اگر پروبیوتیک مصرف می کنید و نمی دانید که آیا مصرف پروبیوتیک شما بیش از حد است این مطلب به شما کمک زیادی می کند. این مقاله در مورد مصرف زیاد پروبیوتیک است. سوال مهم اینه که امکانش هست که بیش از حد پروبیوتیک دریافت کنید؟

چون بدن ما به طور طبیعی میزبان بیش از 100 تریلیون باکتری است، خیلی سخته تا بگوییم که بیش از حد پروبیوتیک (باکتری های خوب)دریافت میکنیم. تحقیقات می گویند دریافت این باکتری ها از طریق مواد غذایی تخمیر شده مثل ماست میتواند به شما کمک کند تا تعادل خوبی بین میکروب های روده برقرار کرده و به هضم و قوی کردن سیستم ایمنی کمک کند.

افراد بالغ می توانند به طور روزانه تا 20 میلیارد CFU (واحد) پروبیوتیک از طریق غذاها یا مکمل ها مصرف کنند. البته به دلیل تفاوت در میکروبیوم هر شخص برای مقدار پروبیوتیک طیف گسترده ای وجود دارد. برای اینکه روده خودتان را سالم نگه دارین، غذاهای تخمیر شده را به رژیم غذاییتان اضافه کنید و اگر میخواهید مکمل مصرف کنید حتما از پزشکتان مشاوره بگیرید. برای برخی افراد ممکن است افزایش پروبیوتیک باعث نفخ و اسهال شود، پس اگر با مصرف پروبیوتیک ها در معده خود احساس ناراحتی کردید، مصرف آن را کاهش دهید.

استثنا: افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مثل افراد مبتلا به ایدز، سرطان یا سایر بیماری ها، باید قبل از شروع مصرف پروبیوتیک ها با پزشکشان مشورت کنند. و در موارد نادر، اگر سیستم ایمنی بدن شما خیلی ضعیف است، پروبیوتیک ها ممکن است باعث عفونت های جدی شوند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.