سلامت قلب زنان

 

تا حد امکان باید با رعایت اصول پیشگیری از بیماری های قلبی برای سلامتی قلب تلاش کرد تا قلبی سالم داشته باشیم. در اینجا در رابطه به سلامت قلب زنان صحبت می کنیم. وقتی زنان به سن 55 سالگی میرسند، احتمال خطر ابتلا به بیماری های قلبی هم افزایش پیدا میکند. اگر زن هستید حتما این چند مورد را به خاطر بسپارید:

-اگرچه حمله قلبی ناگهانی است، اما چند روز قبل از حمله، علائمی دارد که باید مراقب آنها باشید، از جمله فشار قفسه سینه که نشانه ای از انسداد کامل یک یا چند عروق در قلب است. علائم دیگر: خستگی بیش از حد، تنگی نفس، حالت تهوع، کمردرد، سوهاضمه و … .

-پزشک شما با بررسی جنبه های مختلف سبک زندگی شما میتواند ارزیابی کند که چقدر در خطر ابتلا به حمله قلبی هستید. پزشکتان فشار خون، وزن، سطح کلسترول خوب و بد و سابقه پزشکی شما را در نظر میگیرد.اگر این موارد به صورت نموداری معنی دار دربیایند، ممکن است شما در خطر ابتلا به حمله قلبی باشید.

-سلامتی شما ممکن است با بررسی شرایط لثه ها و دندان ها تعیین شود. زنانی که مبتلا به بیماری های پریودنتال (periodontal disease) هستند نسبت به کسانی که این بیماری ها را ندارند، دو بار بیشتر احتمال دارد از بیماری های قلبی و عروقی رنج ببرند. باکتری های که باعث التهاب در لثه ها می شوند، همین کار را با عروق هم انجام می دهند.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.