3084974_717
جدا کردن این دوقلوهای به هم چسبیده که در زمان تولد از لحاظ روده به هم متصل بودند امری بسیار سخت و طاقت فرسا برای جراحان بود که خوشبختانه اکنون این دوقلوها در سلامت کامل به سر مبرند.

دو دختر دوقلو که در سال 2012 با اتصال روده‌ها به بدن همدیگر بدنیا آمده بودند با تلاش تیمی متشکل از 15 پزشک و پرستار در یک عمل جراحی 5 ساعته از هم جدا شدند و حال پس از سه سال پزشکان با معاینه مجدد آنها اعلام کرده‌اند آنها از وضعیت سلامت مطلوبی برخوردار هستند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس جدید‌ترین پژوهش‌ها تنها 5 درصد از دوقلو‌های به چسبیده شانس زنده ماندن دارند و باقی آنها جان خود را از دست می‌دهند.
والدین این دو کودک دوست داشتنی در هفته‌ی 16 بارداری با انجام اسکن از رحم دریافتند که نوزادان بدنیا نیامده آنها به هم چسبیده هستند.
3084973_710
 براساس تحقیقات از هر 200 هزار تولد دوقلو یک بار امکان دارد که آنها به هم چسبیده شوند انسداد شدید روده در این دو نوزاد به حدی شدید بود که در همان ساعات اولیه تولد پزشکان وادار به انجام چنین جراحی سنگینی بر روی آنها شدند.
این دو کودک در هفته 34 بارداری مادرشان با انجام عمل جراحی سزارین بدنیا آمده‌اند. بر اساس برآوردها هر سال در دنیا حدود 200 دوقلوی به هم چسبیده به دنیا می‌آیند که اکثر آنها در همان روز اول تولد جان خود را از دست می‌دهند.
3084972_259
باشگاه خبرنگاران