tabe-yonje

 

هوای گرم بهار خبر بدی است برای کسانی که به تب یونجه مبتلا می شوند/ توصیه کارشناسان برای کاهش علائم تب یونجه

بیشتر از ده میلیون نفر در بریتانیا از تب یونجه رنج میبرند، این بیماری یک واکنش آلرژیک شایع به گرده افشانی در بهار است که علائمی مثل عطسه، خارش چشم و آبریزش بینی دارد.

روزهای گرم، گرده افشانی و برگ درختان و وزش باد ملایم، همگی به این معنی است که سطح گرده افشانی خیلی بالاست و کارشناسان پیش بینی میکنن که امسال به دلیل موج گرمای بهار گرده افشانی خیلی بیشتر خواهد بود.

افراد مبتلا به تب یونجه ، اغلب علائم این بیماری را با سرماخوردگی اشتباه گرفته و به صورت نامناسبی به درمان آن میپردازند.

آنجلا چمبرز (داروساز) توصیه میکند که اوایل فصل برای جلوگیری از تشدید علائم پیشگیری هایی انجام دهیم.خیلی از افراد صبر می کنند تا علائم تشدید شود، اما بهتر است تا زودتر آماده آن شوید.

 

پنج نکته از آنجلا چمبرز برای اینکه علائم تب یونجه را کاهش دهید:

1.با پزشک یا داروسازتان همین حالا مشورت کنید. پزشک یا داروساز میتواند درمان صحیح را براساس علائم شخصی شما تعیین کند، و به این ترتیب می توانید قبل از اینکه میزان گرده افشانی بیشتر شود علائم را کاهش دهید.

2.به جای صبر کردن برای شروع علائمی مثل آبریزش بینی، سعی کنیددر طول فصل از اسپری بینی استفاده کنید.

3.از همین حالا محافظت را شروع کنید. استفاده از قطره چشم با مشورت پزشک میتواند جلوتر از زمان آغاز بیماری شروع شود تا علائم را کاهش دهد.

4.استفاده از عینک آفتابی را جزئی از برنامه محافظتی خودتان قرار دهید. عینک مثل یک گارد فیزیکی در برابر گرده افشانی اطراف نقاط حساس چشم کار می کند و روش ساده ای برای محافظت از شما در حین رفت و آمد بیرون خانه است.

5.اگر آسم دارید بیشتر مراقب باشید.حدود 80 درصد از افرادی که آسم دارند، تحت تاثیر تب یونجه ای هم هستند.

تب یونجه میتواند آسم را تشدید کند، پس قدم موثری برای کنترل علائم این بیماری در ماه های گرم سال بردارید.

 

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.