skin-sun-summer

 

برای شروع فصل گرما آماده شده و پوستتان را دوست داشته باشید. تابستان فقط روشنایی و بلند شدن روز نیست، چون گرما و اشعه های تند آفتاب این فصل می تواند اثرات ویرانگری روی پوست داشته باشد. پس با رعایت نکات زیر از پوست خود در مقابل خورشید در فصل تابستان و بهار مراقبت کنید.

وقتی پوست رنگ و رطوبت طبیعی اش را از دست بدهد به برنزه شدن، پیری زودرس و کک و مک ناشی از آفتاب مبتلا می شود.

نقاط خاصی از بدن هستند که باید توجه بیشتری روی آنها داشته باشید، از جمله صورت، کمر، خطوط آستین برای دست و شلوار برای پا بخصوص روی پا.

آپارنا سانتانام ، متخصص مراقبت از پوست در Hindustan Unileverتوصیه هایی دارد که به سادگی قابل انجام هستند و می توانند با صدمات ناشی از اشعه های خورشید مبارزه کنند.

توصیه ها:

-به فراتر از SPF فکر کنید: SPF فقط وسیله اندازه گیری میزان محافظت از خورشید نیست. وقتی برای خرید لوسیون محافظت از نور آفتاب می روید به عبارت “طیف گسترده” روی آن توجه کنید تا از پوستتان در برابر اشعه های UVA هم محافظت کنید.

-بازی عدد: شماره SPF فقط یکی از عوامل انتخاب کرم ضدآفتاب است. بالا بدون این عدد همیشه هم بهتر نیست. یک کرم ضدآفتاب با SPF 20 اگر به درستی استفاده شود میتواند از پوستتان به خوبی محافظت کند.

-برنزه شدن: ضدآفتابی را انتخاب کنید که حاوی خواص ضدبرنزه شدن داشته باشد تا از پوست در برابر آفتاب سوختگی فوری و ایجاد دانه های قهوه ای محافشت کند.

-به بدن هم توجه کنید: بیشتر افراد از کرم ضدآفتاب فقط برای صورتشان استفاده می کنند. اما مهم است که بدانید همه قسمت های بدن که در معرض نور مستقیم و سوزان خورشید هستند هم باید محافظت شوند.

-هنگام بیرون رفتن: ضدآفتاب وقتی بیشتر موثر می شود که حداقل 15 تا 20 دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه استفاده شود. این کار تضمین می کند که پوست به صورت نابرابری تیره نشود.

-مثل افرادی که یوگا کار می کنند نفس بکشید: حالت های خاصی در یوگا هستند که باعث خنک شدن بدن می شوند، این حالت ها را یاد گرفته و هر روز برای سلامتی عمومی پوست امتحان کنید.

-نوشیدنی: در طول روز خیلی سخت است تا به طور مداوم آب بخورید، پس مواد غذایی مثل هندوانه، گوجه فرنگی، خیار و هویج را فراموش نکنید.

-ضرورات تابستانی: از محافظان فیزیکی مثل چتر و کلاه غافل نشوید تا همه جا از محافظتی که برای پوستتان به ارمغان می آورند بهره مند شوید.

-سخن آخر: مدیتیشن و نفس عمیق باعث آرام شدن ذهن و بهبود جریان خون شده و درخشش خاصی به پوست می دهد. هر روز پنج دقیقه وقت گذاشته و نفس عمیق بکشید تا پوستتان دوباره جوان شود.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.