بچه

این نوزاد که با ناهنجاری آنوفتالمی به دنیا آمده است فاقد عضو بینایی است و با حفره خالی چشم پلک بسته متولد شده است.

 به نقل از روزنامه انگلیسی «دیلی میل» دختربچه‌ای که به تازگی به دنیا آمده است دارای بیماری نادری به نام Ano pthalmia است که افراد مبتلا به آن دارای چشم نیستند و فقط  یک حفره خالی یا یک پلک بسته شده روی صورت آنها قرار دارد.

با وجود نشان دادن دو حفره و یک کیست در مغز این کودک که تماما نشان دهنده وجود این بیماری در او بوده در حین بارداری مادر این نوزاد حاضر به خاتمه بارداری نشده و کودک خود را بدنیا آورد.

بررسی‌ ها نشان می‌ دهند مادر 24 ساله این کودک فرزندش را بسیار دوست دارد و فرزند خود را فوق‌ العاده شیرین می داند و امیدوار است  در آینده با پیشرفت در علم پزشکی مشکل دختر او را بر طرف شود.

پزشکان در حال حاضر فقط می‌توانند با گذاشتن چشم‌های مصنوعی بر روی صورت او، ظاهر این کودک را طبیعی‌تر کنند.

این اختلال یک کودک از هر 10 هزار کودک متولد شده در کشور انگلیس یک کودک با این اختلال به دنیا می‌ آید و متاسفانه این بیماری هیچ درمانی ندارد.

پزشکان اعتقاد دارند این اختلال که ناشی از جهش ژنتیکی و وجود کروموزوم‌های غیر طبیعی است می‌ تواند زمینه ساز وجود مشکلات دیگری نیز در آینده در این کودکان شود.

برخی بررسی ها احتمال اثرگذاری اشعه X، مواد شیمیایی، مواد مخدر، آفت‌ کش‌ ها، سموم و انواع ویروس‌ها را در بروز این مشکل موثر داشته‌ اند.

شبکه خبر