mask-moo

 

اگر حس کردید موهایتان کدر شده اند از سرکه برای موایتان استفاده کنید اما می توانید سرکه را با کمی روغن زیتون و تخم مرغ مخلوط کنید تا نتیجه ایی مطلوب عایدتان شود.

و اما اگر موهایتان در اثر رنگ کردن وزیاد سشوار کردن آسیب دیده سرکه و روغن زینتون و عسل و یک آمپول ویتامین E و یک آمپول ویتامین A را با هم میکس کنید و بگذارید 30 دقیقه روی مویتان بماند . این ماسک را دو تا سه بار در هفته روی سرتان بگذارید.

 

مواد لازم جهت ساخت ماسک مو برای انواع موها:

یک عدد آواکادو

یک قاشق مربا خوری سس مایونز

یک عدد موز

یک دستگاه میکسر برای مخلوط کردن مواد

بسته به اندازه موهایتان می توانید میزان موز و آواکادو را کم و زیاد کنید اگر موهایتان کوتاه و کم حجم است نیمی از آواکادو و موز کافی است.آواکادو را نصف کنید و هسته هایش را خارج نمایید. آواکادو را درون دستگاه میکسر ریخته و کمی هم بزنید اگر موهایتان پر حجم بود و بلند ¾ آواکادو را بریزید. سپس موز را پوست کنده و نصف کنید.و به آواکادو اضافه نمایید در این مورد هم مانند آواکادو اگر حجم مو زیاد بود باید کل موز اضافه شود. سپس یک قاشق مربا خوری سس مایونز را بیفزایید سپس مواد را آنقدر با میکسر مخلوط نمایید تا کاملا یکنواخت شوند نباید هیچ گلوله ایی در مایع دیده شود

ماسک بدست آمده را روی موهای خشک بمالید و به کمک یک کلاه پلاستیکی، کلاه یا حوله موهایتان را ببندید.( البته بهتر است از وسیله ایی استفاده کنید که مجبور نباشید بعدا آن را بشویید کلاه های مشمعی توصیه می شوند) بعد از 20 دقیقه ماسک را به طور کامل بشویید می توانید در صورت تمایل کمی از نرم کننده ایی را که همیشه می زنید به موهایتان بزنید تا ماسک راحت تر از موها ها پاک شود این ماسک لطافت و نرمی خاصی به موهای شما می بخشد.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.