dt_140422_back_pain_spine_800x600
برخی افراد که دچار ناراحتی و اختلالات شدید و مداوم روحی و روانی هستند ممکن است احساس درد در ناحیه کمرشان کنند که برای درمان این عارضه باید به روانپزشک مراجعه کنند.

محمد تکبیری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: درصد بالایی از مردم دچار کمردردهای ناتوان کننده یا ایجاد کننده مشکلات حرکتی هستند و اغلب آن‌ها در نتیجه روش‌های نادرست زندگی دچار این مشکل شده‌اند.
وی با بیان این که اختلالات عضلانی و چاقی از مهمترین عوامل بروز کمردرد است، تصریح کرد: البته اختلالات روانی نیز بر بروز کمردرد ممکن است تاثیراتی داشته باشند که این موضوع عموما مورد غفلت واقع می‌شود.
تکبیری تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهند که موارد بروز کمردرد در بین افراد جامعه، ارتباط قابل ملاحظه‌ای با ناراحتی‌های روحی و روانی به ویژه استرس و افسردگی دارد.
وی یادآور شد: در واقع براساس بررسی‌ها، ابتلا به اختلالات روحی و روانی به ویژه در صورتی که این اختلالات شدید و مداوم باشد، ممکن است خطر ناراحتی‌های مرتبط با ستون فقرات و کمر را افزایش دهد.
تکبیری گفت: کنترل چاقی و اضافه وزن، پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش منظم، جلوگیری از بروز ضربه و آسیب مستقیم به کمر و ستون فقرات و کنترل بیماری‌های روحی و روانی، از راه‌های اصلی پیشگیری یا کنترل کمر درد است.
باشگاه خبرنگاران