Eyebrow-taghviat-konande-abroo1

 

حتما به این فکر افتاده اید که چگونه می توانیم در منزل مواد تقویتی و آرایشی برای ابروهایمان بسازیم. با یک دستور ساده می توانید برای ابروهایتان تقویت کننده بسازید. میتوانید برای ابروهایتان در خانه مواد تقویتی و ارایشی بسازید. یکی از موادی که هم آرایشی محسوب می شود و هم درمانی سرمه است.

 

برای ساخت سرمه بادام شیرین:

یک بادام شیرین را پوست بگیرید و با کمک یک میله نازک یا سوزن آن را روی حرارت نگه دارید زرفی روی را با دست دیگرتان بالای بادام بگیرید وقتی بادام آتش گرفت دوده ناشی از بادام به دور ظرف می نشیند که همان سرمه است اگر این روش برایتان سخت بود می توانید:

بادام آتش گرفته را درون یک قابلمه روی بیندازید و در ان را ببندید سپس پس از خاموش شدن بادام درب را برداشته و دوده های چسبیده به دور ظرف را که همان سرمه است جدا کنید برای ساخت سرمه فندق هم از این روشها می توانید استفاده کنید فقط دقت کنید فندق بو داده استفاده نکنید.

اگر ابروهایتان را رنگ می کنید دقت کنید ابرو باید همیشه دو درجه از موی شما تیره تر باشد . زیرا در غیر اینصورت همانگی بین ابرو و مو از بین رفته و رنگ پریده یا عصبانی به نظر می رسید.

برای پر کردن جاهای خالی در ابروهایتان بهتر است اگر از مداد ابرو استفاده می کنید خیلی فشار وارد نکنیدو با حرکات سریع و خطی منحنی جاهای خالی را پر نید اما اگر از پودر ابرو استفاده شود بسیار طبیعی تر جلوه می کند و شکل ابروهایتان طبیعی تر خواهد بود.

در آرایش ابروهایتان دقت کنید بیش از حد ابروها را نازک یا پهن نکنید. ابرو باید مطابق با استخوان بندی صورتتان باید طراحی و شکل دهی کنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.