mak up

برای میکاپ پوست های چرب روشهای خوبی وجود دارد تا بهتر دیده شود  شما با اطلاع از این روشها می توانید میکاپی زیبا و بادوام داشته باشید. در این بخش به برخی از بهترین  نکات اشاره خواهیم کرد:

قبل از شروع آرایش خود ابتدا پوستتان خصوصا نواحی چرب  آن مانند پیشانی، چانه، بینی ناحیه T شکل را با کرم های مخصوص زیرسازی کنید. با زیرسازی پوستتان، آرایشی ماندگارتر خواهید داشت و پوست شما بخطر چرب بودن نخواهد درخشید.

کانسیلر ها نسبت به کرم پودر برای پوست های چرب مناسب تر هستند زیرا چربی کمتری دارند. افرادی با پوست های چرب نباید از پودر و پنکک زیاد از حد استفاده کنند.

هر روز صبح و قبل از آرایش حتما پوست خود را با ژل های پاک کننده مخصوص پوست چرب شستشو دهید و با کمک یک حوله نرم و تمیز و با حرکات ضربه ای و بسیار آرام پوستتان را خشک نمایید.

پس از پاکسازی پوست خود با کمک یک تونر مخصوص پوست های چرب و کمی پنبه پوستتان را پاک نمایید تا مرحله پاکسازی را کامل کرده باشید. پنبه آغشته به تونر را روی تمام پوست خود بکشید و ۵  دقیقه صبر کنید. تونر باعث می شود باقی مانده ژل شستشو را از روی پوست پاک می کند و سلول های مرده پوست را نیز از بین می برد.

سپس مقداری نرم کننده مخصوص پوست چرب بر روی پوستتان بزنید و کمی پوست خود را ماساژ دهید تا بر روی پوست نماند.

هنگام آرایش بهتر است از لوازم آرایشی مخصوص پوست های چرب استفاده نمایید.

هر چقدر آرایش شما مات باشد پس از گذشت مدت زمانی، نقاط چرب پوست باز حالت چرب و براق به خود می گیرد. یک راه حل برای این امر این می باشد که از دستمال های چربی گیر آرایشی کمک بگیرید. شما می توانید این دستمال ها را باز کرده و بر روی نقاط چرب بگذارید و کمی بر روی این نقاط دستمال را فشار دهید و سپس به آرامی دستمال را از روی پوستتان بردارید. اینگونه دستمال ها به سادگی چربی اضافه پوست را بر می دارند.

از ضد آفتاب های فاقد چربی استفاده نمایید. پس از زدن کرم ضد آفتاب فاقد چربی، یک عدد دستمال کاغذی را به آرامی بر روی پوستتان قرار دهید و سپس آن را بردارید تا اضافه چربی آن نیز گرفته شود.

افرادی که پوست چرب دارند باید به خاطر داشته باشند که بیش از حد از اسکراب استفاده نکنند زیرا استفاده زیادی اسکراب موجب تحریک پوست شده که این امر نیز به نوبه خود باعث می شود غدد پوست چربی بیشتری تولید کنند و حتی گاهی موجب پدیدار شدن جوش نیز می گردد.

حتما این نکته را بخاطر داشته باشید که قبل از خواب حتما آرایش خود را پاک نمایید و پوستتان را پاکسازی کنید.

منبع : /www.mahsho.com