stress-diabet-type1

 

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

 

طبق گفته های یک تحقیق جدید، رویدادهای مهم زندگی که در کودکی رخ می دهند مثل مرگ یا بیماری یکی از اعضای خانواده، طلاق و جدایی، اضافه شدن یک فرزند یا بزرگسال جدید به خانواده یا درگیری خانوادگی، استرس های روانی می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع یک را سه برابر کند.

 

علت ابتلا به دیابت نوع یک شناخته شده نیست، اما ژنتیک و فاکتورهای محیطی از جمله عوامل ابتلا هستند. این بیماری معمولا توسط سیستم ایمنی بدنتان حمله کرده و سلول های بتا (که در لوزالمعده انسولین تولید می کنند) را از بین میبرد.

طبق نتیجه گیری این تحقیق که توسط محققان دانشگاه Linkoping در سوئد انجام شده، تجربه رویدادهای مهم (به طور منطقی نشان دهنده استرس روانی است) در طول 14 سال اول زندگی ممکن است یه عامل ابتلا به تشدید دیابت نوع یک باشد.

این تحقیق خانواده هایی در جنوب شرقی سوئد که فرزندانشان بین 1 اکتبر 1997 و 30 سپتامبر 1999 متولد شده بودند دعوت به شرکت در این مطالعه کردند.

این نمونه ها شامل 10495 خانواده شرکت کننده بودند که در حداقل یکی از چهار مجموعه داده انجام شد، زمانی که فرزندان بین دو تا 14 سال سن داشتند.

محققان دریافتند که تجربیات دوران کودکی از اتفاقات مهم زندگی با خطر بیشتر ابتلا به دیابت نوع یک در آینده همراه است، با این تجربیات در کودکی احتمال گسترش دیابت نوع یک نسبت به کسانی که بعد از ثابت شدن عواملی مثل استعداد ژنتیکی ابتلا به دیابت نوع یک و سن ورود به مدرسه این تجربه ها را نداشتند، سه برابر است.

استرس روانی به دلیل اینکه یک عامل بالقوه است باید درمان شده و در مطالعات اپیدمیولوژیک در آینده بیشتر بررسی شود، مثلا محققان می گویند در رابطه با خطر ژنتیکی باید مطالعات بیشتری صورت گیرد.

این تحقیق در مجله the journal Diabetologia منتشر شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.