OLYMPUS DIGITAL CAMERA

طبق آخرین پژوهشهای پزشکی که درشماره جدید نشریه Advances in Food and Nutrition Research وجوددارد بعد از اینکه غذا خوردیم اگر ،کیوی میل کنیم دچار نفخ نمی شویم و غذا به راحتی هضم میشود. اکنون در این بخش درباره سایر فواید کیوی که در این نشریه بتازگی منتشر شده است اطلاعاتی را کسب میکنیم.

تحقیق جدید مرتبط با میوه‌های ترش مزه و هضم بهتر و کاهش احساس سیری و ناراحتی بعد از صرف غذا بود.

 

دانشمندان دریافتند اکتینیدین ترکیب منحصر به فرد کیوی به شکستن پروتئین‌های موجود در گوشت قرمز، لبنیات و ماهی کمک می‌کند.

 

سرپرست این تحقیق دکتر Lovedeep Kaur از دانشگاه مسی در نیوزلند اظهارکرد: با افزایش پروتئین گوارشی بعد از خوردن کیوی میزان پروتئین کم روده افزایش می‌یابد و بر پروتئین کل بدن نیز موثر است.

 

هضم سریع و کامل پروتئین‌های غذا به دلیل آنزیم منحصر به فرد موجود در کیوی رخ می‌دهد و فقط آنزیم منحصر به فرد کیوی حتی اگر دیگر پروتئین‌های گوارش موجود نباشد موجب گوارش پروتئین‌های موجود در غذا بخصوص غذاهایی مانند ماست، پنیر، ماهی تن و تخم مرغ خام می‌شود. به همین دلیل بعد از صرف وعده‌های غذایی مواد غنی از پروتئین کیوی راه‌حل مناسبی برای هضم خواهد بود.

 

محققان اظهارکردند: ویتامین C کیوی از پرتقال نیز بیشتر است.

 

آنها اعلام کردند: نتایج این تحقیق روشن است که مصرف کیوی سبز رنگ موجب افزایش آنزیم‌های گوارشی بخصوص در معده می‌شود و خالی‌ شدن سریع معده به دلیل وجود اکتینیدین موجب کاهش احساس پری و نفخ بعد از صرف غذاهای غنی از پروتئین می‌شود.

 

 

منبع-خبرفارسی