fasteating_600x450

همه کارهایی که سبب بوجود آمدن استرس در شما میشوند را  در جایی بنویسید .زمانی که میتوانید از این کارهای استرس زا بپرهیزید و هنگامی که  چاره ای برای فرار از آنها نیست برای کنترل آنها برنامه ریزی کنید.عناصری استرس زایی که سبب می شود بشتر بخورید را خوب شناسایی کنید

* هنگامی که استرس دارید خود را مجبور به انجام ۳۰ دقیقه تمرینات هوازی کنید قبل از اینکه بخواهید وعده مورد علاقه خود را مصرف کنید.این میزان تمرین کردن باعث ایجاد احساس بهتری در شما خواهد شد و سطح استرس شما را به اندازه کافی‌ پایین خواهد آورد.در این صورت احتمال پرخوری شما نیز به میزان قابل توجهی‌ کاهش می‌یابد.
* فعال باشید.یک ساعت در روز را برای خود کنار بگذارید و از همه وسائل الکترونیکی نظیر تلویزیون و… دوری کنید.استراحت کنید، مطالعه کنید یا کمی‌ بخوابید.به پیاده روی بروید و یا کاری را انجام دهید که به سود شما باشد.

00-intro-COMP-1253468

۵) کالری‌های مایع
کالری‌های مایع بسیار مرموز عمل میکنند.این کالری‌های مایع به راحتی‌ میتوانند به وعده‌های غذایی شما اضافه شوند و یکی‌ از اصلی‌‌ترین عوامل ایجاد چاقی به حساب می‌آیند.در واقع فرم‌های بسیار کمی‌ از مایعات هستند که از ارزش غذایی بالایی برخوردارند.در واقع همین آبمیوه‌هایی که به عنوان ۱۰۰% طبیعی از آنها یاد میشود نیز ناسالم هستند.در این آبمیوه‌ها تمام بخش‌های مفید میوه از آن جدا شده است و شما تنها با محلولی سرکار دارید که حاوی مقادیر بالای شکر می‌باشد.
یک هفته را صرف یادداشت کردن دقیق میزان نوشیدنی‌‌هایی را که در طول هفته مینوشید کنید.بعد از آن باید بگردید و جایگزین‌های بدون کالری یا کالری بسیار کم را برای آنها پیدا کنید.از نوشیدنی‌‌های طبیعی استفاده کنید.شاید در ابتدا برایتان سخت باشد که دل از خوردن قهوه و… بکنید.اما اعداد و آمار را به یاد بیاورید.خوردن ۳۰۰ کالری مایع اضافه در روز باعث مصرف ۱۱۰۰۰۰ کالری اضافه در سال میشود که این میزان نیز تا ۳۰ پوند افزایش وزن به همراه خواهد داشت.حتی اگر بتوانید میزان مصرف این مایعات را به نصف برسانید میتوانید بسیار راحت تر وزن خود را حفظ یا حتی کاهش وزن پیدا کنید.
کالری‌های مایع و کاهش وزن
* اگر که فقط مصرف آب به تنهایی باعث رضایت شما نمی‌شود میتوانید به آن کمی‌ آب لیمو تازه یا امینو اسید‌های طعم دار اضافه کنید.هر دو این موارد بدون آنکه کالری زیادی را به همراه داشته باشند میتوانند طعم بسیار خوبی‌ را ایجاد نمایند.
* آیا مصرف قهوه را دوست دارید؟ پس یک پیمانه پروتیین وی با طعم شکلات به قهوه داغ یا سرد خود اضافه کنید.هنگامی که قهوه داغ می‌باشد قبل از اضافه کردن پروتیین وی شاید نیاز شود که کمی‌ آب نیز با آن مخلوط کنید.

1juice

۶) مصرف طولانی‌ مدت و بیش از حد از کربوهیدرات ها
این بخش میتواند بحث برانگیز‌ترین بخش تمام این دلایلی باشد که تا کنون گفتیم.این بخش تنها با هدف افزایش آگاهی‌ شما ارائه میشود.
مصرف کربوهیدرات باعث افزایش سطح گلوکز خون میشود.برای پاکسازی این گلوکز پانکراس هورمون انسولین را ترشح می‌کند.در این حالت گلوکز تبدیل به گلیکوژن میشود که در نهایت در کبد و بافت‌های ماهیچه ای‌ ذخیره میشود.از آنجا که بدن تنها قادر به تولید میزان خاصی‌ از گلیکوژن می‌باشد بقیه گلوکز باقی‌ مانده به عنوان چربی‌ ذخیره میشود.
در طی‌ زمان مصرف مداوم کربوهیدرات‌ها باعث ایجاد مقاومت انسولین میشود.نتیجه این عمل باقی‌ ماندن میزان اضافی گلوکز در جریان خون می‌باشد.این فرایند نیز باعث افزایش سطح گلوکز درون جریان خون میشود که وظیفه حل این مشکل بر عهده کبد می‌باشد.سایت ادکوان.کبد نیز در این حالت این مقادیر اضافه گلوکز را به چربی‌ تبدیل می‌کند که دوباره این چربی‌ وارد جریان خون خواهد شد و در تمام بخش‌های بدن توزیع میشود.
در دنیای بدن سازی و فیتنس همیشه این بحث داغ بین افراد بوده است که آیا مصرف بیش از حد کالری‌ها باعث چاقی میشود یا مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها.اما شاید بهترین جواب این باشد که ما باید نه تنها میزان دریافت کالری را کنترل کنیم بلکه باید از مصرف کربوهیدرات‌های ناسالم نیز تا حد امکان اجتناب کنیم.در این صورت هر دو این مسائل نیز پوشش داده میشود.
کربوهیدرات‌ها و کاهش وزن :
* از مصرف چربی‌ هراس نداشته باشید.بدن شما به چربی‌‌های سالم نیاز دارد.اطمینان حاصل کنید که ۲۰% کالری دریافتی روزانه شما متشکل از چربی‌‌ها باشد.
* از قانون ۲۰% استفاده کنید.سعی‌ کنید که میزان مصرف مواد گلوکز ناسالم خود را در حد ۲۰% یا کمتر از کل کالری مصرفی روزانه خود حفظ کنید.
* پروتیین بیشتر مصرف کنید.مصرف پروتیین نه تنها باعث ترمیم و ساخت عضلات میشود بلکه زیاده روی در مصرف آنها سخت می‌باشد.

منبع : edcoan.ir