ترشی فوری

امروز درباره فواید و مضرات ترشی با دکتر متخصص تغذیه صحبت میکنیم و اطلاعاتی را در این مورد کسب میکنیم. آیا بطور کلی ترشی چاق میکند یا لاغر ؟ باعث بیماری می شود یا از بیماری پیشگیری میکند و خلاصه همه اطلاعات را درباره ترشی بطور کامل باهم میخوانیم

احمد ساعدی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: انواع و اقسام ترشی جات با تركیب مواد مختلف ساخته می‌شوند كه همگی غذا خوردن را دلپذیرتر از آن چه كه هست می كند .  در ترشی، طعم‌های مختلفی همچون: كلم، هویج، شلغم، فلفل، سیر، سیب‌زمینی و بسیاری از سبزی‌های دیگر وجود دارد.

وی افزود: مصرف ترشی باعث افزایش اشتها می‌شود كه در نهایت چاقی را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: زمانی كه حجم زیادی از غذا كه حاوی نشاسته، قند و چربی است  وارد بدن می‌شود و بدن  را به مرور زمان چاق می‌كند كه چاقی راه را برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هموار می‌سازد.

وی اذعان داشت: سنگینی بعد از پرخوری و ناراحتی‌های معده كه ایجاد می‌شود اگر ادامه‌دار شود در طولانی‌مدت به بیماری مزمن نیز تبدیل می‌گردد.

وی گفت: ترشیجات به طول كل مضر نیست چرا كه از انواع میوه‌ها و سبزیجات تشكیل شده است كه علاوه بر خواص فوق‌العاده میوه و سبزی حاوی فیبر نیز هستند.

وی خاطر نشان كرد: فیبرها از منابع غذایی بسیار مفید هستند كه عمل سوخت و ساز بدن را بهتر كرده و منافع زیادی متوجه سلامتی فرد است.

وی به افراد توصیه كرد: ترشی را در ظروف پلاستیكی نگه ندارد و در شیشه‌های شفاف قرار دهند چرا كه ظروف پلاستیكی از موادی تشكیل شده است كه زمانیكه در معرض حرارت قرار می‌گیرد تجزیه می‌شود كه بسیار سرطان‌زا هستند.

منبع-سلامت نیوز