Substance-Abuse-Counselor.jpg.pagespeed.ce.XJunZkTui5

با مصرف مواد شیرین به افزایش افسردگی و اضطرابتان بیشتر دامن می زنید پس سعی کنید در این زمینه افراط نکنید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی عنوان کرد: مصرف مواد شیرین از قبیل نوشابه، انواع شیرینجات و … موجب کاهش عملکرد سیستم اعصاب و بروز علائمی مانند افسردگی و اضطراب می‌شود.

دکتر احمدرضا درستی  گفت: مغز و سیستم اعصاب بدن از کربوهیدرات به خصوص گلوکز برای تامین انرژی استفاده می‌کنند. زمانی که میزان مصرف قند در افراد افزایش پیدا می‌کند، ناگهان حجم زیادی هورمون انسولین توسط پانکراس(لوزالمعده) تولید و وارد جریان خون می‌شود.
وی افزود: این امر موجب افزایش مقاومت سلول‌های بدن نسبت به انسولین و ایجاد زمینه دیابت می‌شود و هم عملکرد تمام سلول‌های بدن از جمله سلول‌های سیستم عصبی را کاهش می‌دهد به گونه‌ای که این سلول‌ها نتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند، بنابراین افراد در مراحل اولیه دچار استرس و اضطراب می‌شود که ممکن است به مرور زمان این علائم تشدید پیدا کند.
این متخصص تغذیه و رژیم غذایی گفت: علاوه بر این زمانی که میزان انسولین افزایش پیدا کند قندخون بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود و در نتیجه مجدد قند خون کاهش پیدا می‌کند که این مساله موجب کاهش عملکرد سیستم‌های بدن از جمله سیستم اعصاب می‌شود.
درستی خاطرنشان کرد: بنابراین مصرف مقدار زیادی قندهای ساده مانند نوشابه، انواع شیرینجات، مربا و … می‌تواند موجب کاهش عملکرد بدن و سیستم اعصاب شود و احتمال ابتلا به دیابت و چاقی را در آینده افزایش دهد.

آنا