ex-1

فعالیت ورزشی  فواید بسیاری برای سلامتی‌تان دارد؛ سبب بالا رفتن مقاومت و  نیرومند شدن  ماهیچه‌هایتان می‌شود و روحیه‌تان تقویت می شود. البته حواس‌تان جمع باشد  که  چشم پوشی از  یک‌سری کارها یا فراموش کردن آن  سبب نمی‌شود که زودتر به  ا هداف مورد نظرتان برسید. بنابراین به این چند توصیه توجه کن
غذای درست بخورید
غذا یعنی سوخت بدن. بدون داشتن یک رژیم غذایی درست پیش از تمرین و پس از تمرین، انرژی کافی برای تمرین کردن و رسیدن به نتایج دلخواه نخواهید داشت. خوردن یک وعده غذای سبک حدود یک ساعت قبل از ورزش می‌تواند میزان استقامت شما را برای انجام تمرینات سخت‌تر و طولانی‌تر بالا ببرد.
یادتان باشد که آب بدن‌تان را حفظ کنید
وقتی در بین تمرین احساس خستگی می‌کنید یا سردرد به سراغ‌تان می‌آید، همه علائم کم شدن آب بدن است و بهتر است بدانید که آب نوشیدن به اندازه‌ی غذا خوردن برای پروراندن بدن لازم است.
شکل صحیح  انجام حرکات را بدانید
انجام تمرینات به شکل صحیح، راه رسیدن به نتیجه‌ی مورد نظرتان است و مانع از آسیب دیدن‌تان می‌شود. مثلا حواس‌تان باشد وقتی اسکات می‌زنید، پشت‌تان را صاف نگه داشته و درست روبه‌رو را نگاه کنید تا به کمرتان آسیب نرسد.
حرکات کششی را فراموش نکنید
حرکات کششی برای جبران انرژی‌ای است که طی تمرین مصرف کرده‌اید، و باعث افزایش انعطاف‌پذیری و سلامت‌تان شده و از طرفی باعث تسکین فشار وارد شده به ماهیچه‌ها می‌شود.
به صدای بدن‌تان گوش کنید
وقتی حرکت جدیدی را برای بالا بردن سطح تمرین‌های روزانه انجام می‌دهید، سعی کنید آن را آهسته انجام دهید تا بتوانید به بدن‌تان گوش دهید. سریع انجام دادن یک حرکت می‌تواند به آسیب‌هایی نظیر کشیدگی ماهیچه، التهاب تاندون‌ها و زانودرد بینجامد.

منبع : www.alodoctor.ir