planet1

یکی از  مفیدترین کارها برای استنشاق  هوای خوب بهار و تابستان، داشتن گل و گیاه است. از آن  خوبتر, کاشتن سبزیجات است که هاز بیرون سبزی نخرید و هم خودتان بکارید

ایرانیان از قدیم‌الایام به خوردن سبزیجات و کاشت آن‌ها عادت داشته‌اند اما اخیراً و به خاطر شرایط زندگی در آپارتمان‌های کوچک کم‌کم عادت کاشت سبزی از سرمان افتاده است. حتی اگر باغچه نداشته باشید می‌توانید سبزیجات را در گلدان پرورش دهید.

در این مطلب 6 سبزی که رشد زیادی دارند و طی دو یا سه هفته می‌تواند محصول آن را کشت و مصرف کنید را معرفی می‌کنیم.

 

 

 

لوبیا

صبر کنید تا اواسط بهار که خاک گرم شده است و دانه‌های لوبیا را بکارید، این لوبیا سریع رشد می‌کند و طی 50 تا 70 روز محصول می‌دهد. می‌تواند با جایگزینی گیاه لوبیایی که محصولش چیده شده است می‌توانید در سرتاسر بهار و تابستان لوبیا داشته باشید.

 

 

 

پیازچه

پیازچه برعکس پیاز که به زمان زیادی برای رشد نیاز دارد، طی 20 تا 30 روز محصول می‌دهد. جالب اینکه پس از کشت بازهم دانه این گیاه رشد می‌کند و محصول می‌دهد.

 

 

 

 

 

 

نخودفرنگی

نخودفرنگی یکی از راحت‌ترین گیاهان برای کشت است. البته اگر هوای بهاری کمی خنک‌تر باشد و روزهای بارانی نیز داشته باشد گیاه نخودفرنگی طی 50 روز رشد می‌کند.

 

 

 

تربچه

تربچه را باید زود چید در غیر این صورت سفت و پوک می‌شود. شما باید شرایطی فراهم کنید که سرعت رشد این گیاه بالا برود. می‌توانید یک هفته در میان گیاهان را جایگزین کنید تا همواره تربچه داشته باشید.

 

 

 

 

 

کاهو و دیگر سبزیجات مخصوص سالاد

دانه‌های این گیاهان بهترین گزینه‌ها برای کاشتن در ابتدای فصل بهار هستند. چراکه دانه‌های این گیاهان در مقابل میزان کمی سرما مقاوم هستند. اکثر این گیاهان بعد از دو ماه آماده کشت هستند.

 

 

 

شلغم

شلغم یکی از سبزیجاتی است که سریع رشد می‌کند. جالب اینکه وقتی منتظر هستید تا شلغم به‌اندازه کافی رشد کند می‌توانید از برگ‌های این گیاه برای برخی غذاها استفاده کنید. این گیاه را نیز با جایگزین کردن می‌توانید برای مدت زیادی کشت کنید. زمان رشد این گیاه بین 40 تا 60 روز است.

منبع : nikoo.com