alzheimers-scan

با کنترل و تقویت یکی از عوامل پیشگیری کننده از ابتلا به بیماری آلزایمر می توانیم از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنیم این عامل سیستم ایمنی بدن است.

 توسعه درمانهای جدید برای رایج‌ترین شکل زوال عقل، در حال دستیابی به موفقیت است.

بررسی‌های منتشر شده از دانشگاه داک در مجله‌ی علوم اعصاب نشان می‌دهد: سیستم ایمنی در بیماری آلزایمر می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

در ابتدای این گزارش اشاره می‌شود، سلول مشخص سیستم ایمنی بدن که به طور معمول مغز را برای شروع مصرف مواد مغذی کلیه پشتیبانی می‌کند، آرژنین نام دارد. تحقیقات روی مغز افراد مبتلا به آلزایمر به طور معمول در دو زمینه‌، پلاک‌ها و دولایه‌ای‌های متمرکز انجام می‌شود.پلاک‌ها که از پروتئین‌های چسبنده ساخته می‌شوند، به عنوان آمیلوئیدبتا شناخته می‌شوند. درحالی که دولایه‌ای‌ها یک پروتئین پیچ خورده‌ای به نام “تاو” هستند. دولایه‌ای‌های فیبریلاتوری که منجر به عدم عملکرد نورونی مغز و مرگ می‌شود.

کارول کتول پروفسور نورولوژی در دانشکده‌ی دارویی دانشگاه داک گفت: در واقع نبود آرژنین در روند بیماری خیلی مهم است، شاید بتوانیم از این امر جلوگیری کنیم و بیماری را در جهت عکس رشد دهیم.

بر اساس این گزارش، با استفاده از داروی دی فلورومتیل اورنیتین قبل از شروع علائم، دانشمندان قادر به جلوگیری از آسیب‌های ناشی از آرژیناز، آنزیمی که در هیدولیزه کردن آرژنین نقش اساسی دارد، هستند.

“میتو کن” یکی از پژوهشگران درگیر این مطالعه در پایان افزود: اگر بتوانیم از این فرآیند فقدان اسید آمینه جلوگیری کنیم سپس می توانیم فرد را از بیماری آلزایمر حفظ کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان