nails

اگه شما هم مثل خیلی از خانمها، نهایت تلاشتون برای نگهداری از دست هاتون، استفاده از کرم دست قبل و بعد از شستن ظرف هاست، باید یه کم بیشتر برای زیبایی دست هاتون تلاش کنید.

هر چقدر هم که پول و وقت صرف زیبایی صورتتون بکنید، دست ها اولین قسمتی از بدن هستن که خیلی زود سن آدم رو لو میدن. حتی بعضی اوقات دست ها پیر تر از سن واقعی آدم نشون میدن. فرقی نداره که دست هاتون همیشه به فرمون ماشین چنگ زدن یا اینکه در حال سابیدن ظرف ها بودن، این اتفاق به هر حال میفته. اما با مراقبت ویژه، قبل از اینکه دست ها حالت جوونی و طراوتشون رو از دست بدن، میتونید این اتفاق رو به تعویق بندازید.

داستان از این قراره که چربی خیلی کمی پشت دست ها قرار داره و به خاطر همین وقتی یه مقدار از کلاژن یا بافت ها از بین میرن (این یه پروسه ی عادیه که پوست برای بازسازی خودش انجام میده)، تاثیر زیادی روی ظاهر دست هاتون میذاره. نتیجه ی این اتفاق اینه که دست هاتون چروکیده و خشن میشه، و حتی ممکنه دون دون های قهوه ای هم روش بمونه.

با فهمیدن اینها، قرار نیست دستهامونو بندازیم هوا بگیم خب نمیشه کاریش کرد! چون میشه! الان بهتون میگیم چجوری:

از یه ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید. پشت دست ها، مخصوصا موقعی که دارید رانندگی می کنید، در معرض شدید نور آفتاب هستن. خورشید هم که ۹۰ تا ۹۵ درصد از چروک خط ها، و رنگ رفتگی ها رو به وجود میاره. همیشه مقداری کرم ضد آفتاب توی ماشینتون داشته باشید.

موقع ظرف شستن از دستکش های پلاستیکی با داخل پنبه ای استفاده کنید. وقتی دستتون با صابون های قوی، مایع ظرفشویی، و مواد شیمیایی در ارتباطه، شما حتــــما باید از دستکش استفاده کنید. این مواد به شدت روی پوست تاثیر میذارن، چون به هر حال شیمیایی هستن. تماسشون با دست میتونه باعث خراب شدن دست ها و ناخن هاتون بشه. ناخن ها وقتی با آب در تماس هستن، پف می کنن، و بعدش دوباره به سایز اصلی خودشون بر می گردن. تکرار این حالت باعث ضعیف شدن ناخن هاتون میشه. پس دستکش رو فراموش نکنید!

از یه صابون ملایم pH استفاده کنید. مثل شوینده های غیرصابونی.

پوست اندازی کنید. از اسکراب ها (شوینده هایی که حاوی دونه های زبر هستن) دو بار در هفته استفاده کنید تا پوست های مرده تون از بین بره و جاش رو به پوست درخشان و سالم جدید بده. هم میتونید از اسکراب صورتتون استفاده کنید، هم اینکه نمک دریا رو با کمی آبلیمو قاطی کنید و به دست هاتون بمالید.

مرطوب کننده! مرطوب کننده! بعد از اینکه دست هاتون رو شستید، خشک کنید و وقتی هنوز کمی نم داره، کمی مرطوب کننده روی دست ها و ناخن هاتون بمالید. مرطوب نگه داشتن دست ها خیلی مهمه! میتونید کمی کرم توی یه ظرف کوچک بذارید و همیشه با خودتون به اینور و اونوری ببرید!

وقت هایی که میتونید از دستکش های نخی استفاده کنید، و مانیکور کردن دستهاتون رو فراموش نکنید!

منبع-رنگی رنگی