child
با چه روش هایی می توان مفهوم اقتصاد را به کودک فهماند و وی را با استقلال مالی و مدیریت آن آشنا کرد.

اینکه به بچه ها یاد دهید چگونه مسایل مالی خود را مدیریت کنند، بسیار ضرروی و اساسی است.
قبوض: نشان دادن قبوض ماهیانه ای که باید پرداخت کنید به بچه ها ،هزینه های مربوط به این قبوض را به آنها نشان می دهد. توضیح دهید که چگونه هزینه هایی مثل برق و آب را باید پرداخت کنید و درمورد عادت های صرفه جویی نظیر خاموش کردن چراغ های اضافی یا زمان ترک اتاق یا شستن همه لباس ها با هم حرف بزنید. وقتی آنها ببینند که اقداماتشان می توانند هزینه آور بوده یا حتی موثر در صرفه جویی باشند، ممکن است بیشتر مراقب انتخاب های خود باشند و تصمیماتی در صرفه جویی پول بگیرند.
لیست خرید: وقتی بودجه شما تعیین شد و بچه هایتان بتوانند ببینند که چه مقدار پول باقی مانده، می توانند یک لیست خرید از چیزهایی که می خواهند برای آنها پول پس انداز کنند، تهیه کنند. والدین می توانند به بچه ها در مورد اینکه چه مدت زمان طول می کشد تا پول بچه ها برای خرید آن محصول خاص جمع شود، به آنها کمک کنند.
سیستم قلک شیشه ای: نگه داشتن قلک از مدتها پیش در فرهنگ خیلی از کشورها وجود داشته ولی بهتراست قلک ها شیشه ای باشند تا بتوان از بیرون محتوای داخل آنها را دید. این به بچه ها نشان می دهد تا از بیرون میزان پول خود و آنچه به آن اضافه می شود را ببیند و به اهداف پس انداز پول خود نزدیک شوند.
بخشش: یک درس ارزشمند در مورد پول این است که همان اندازه برای بدست آوردن آن تلاش می کنید، نحوه بخشیدن آن را هم بدانید. علاوه بر سیستم قلکی، یک قلک هم برای بخشش کنار بگذارید. وقتی پر شد، به بچه ها اجازه دهید تا پول را به سازمان های خیریه به دلخواه خود یا به یک دوست نیازمند، هدیه کنند.
یک تجارت کوچک: شروع یک تجارت کوچک برای بچه ها، فرصت خوبی برای والدین به منظور آموزش مهارت های مدیریتی مالی خوب خواهد بود. این کار نه تنها منجر به درآمدزایی می شود، بلکه می توانند وقتی وارد محیط و فضای کاری می شوند، منفعت زیادی از آن برده و ازنظر مالی استقلال پیدا کنند.
پول توجیبی: اگر شروع یک سرمایه گذاری کوچک برای بچه شما جذاب و جالب نیست، می توانید به آنها در ازای کارهایی که در خانه انجام می دهند، پول توجیبی به صورت هفته ای بدهید. این به آنها اجازه می دهد تا نحوه کسب درآمد کوچک را یاد بگیرند و شروع به مدیریت پول خود بکنند.
بازی ها و فعالیت ها: بازی های مختلفی که شیوه های آموزشی مختلفی در مورد نحوه هزینه کردن و پس انداز و غیره دارند هم برای تمرین بچه ها مفید خواهند بود. با این حال هربچه های این آموزش ها را به یک شکل یاد نمی گیرد. بعضی بچه ها به تعامل بیشتری نیاز دارند و برخی دیگر ترجیح می دهند در این مورد مطالعه کنند.