manicure

یکی از عوامل مهم  برای اینکه در دنیای مد عقب نمانیم گونه های مختلف مانیکور است که بین مردم  محبوبیت زیادی دارند و برای انجام آن باید پیش آرایشگری برویم که  در این کار مهارت داشته باشد

اخیراً متوجه مواردی شدیم که لازم دیدیم تا با شما نیز در میان بگذاریم. گویا در سالن‌های زیبایی خیلی عادی است که برای مانیکور ناخن‌ها را درون آب بگذارند. اگر برای شما هم این کار را می‌کنند پس بهتر است به فکر آرایشگر دیگری باشید. دلیلش هم همین حالا برایتان می‌گوییم.

دبورا لیپمن، صاحب محصولات ناخن دبورا، که خودش هم یک مانیکوریست است می‌گوید: من چندین سال است دیگر این کار را انجام نمی‌دهم. خیس کردن ناخن‌ها باعث می‌شود سطح آن‌ها کمی بزرگ‌تر شود درنتیجه لاک زدن را با خطر مواجه می‌کند. حتماً می‌پرسید پس چرا همه این کار را انجام می‌دهند؟ سؤال خوبی است. بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای معتقدند که آب پوست اطراف ناخن و بافت مرده را نرم می‌کند و کندن و قیچی کردن آن راحت‌تر و ناخن‌ها زودتر و بهتر تمیز می‌شوند. بله، نیت بدی ندارند اما قسمت بد قضیه اینجاست که اگر ناخن‌ها را خیس می‌کنید، باید آن‌قدر صبر کنید تا کامل خشک شوند و به‌اندازه طبیعی خودشان بازگردند که البته هیچ‌کدام از آرایشگرها این کار را نمی‌کنند. فقط درصورتی‌که کامل خشک بشوند برای لاک زدن آماده‌اند. یک مانیکور خوب حداقل باید یک هفته سالم بماند و بعد تازه شروع به لب پر یا کمرنگ شدن بکند. اگر این مدت دوام نمی‌آورد، ایراد از مانیکوریست شماست که نگذاشته ناخن‌ها کامل خشک بشوند.

nail

یک نکته دیگر اینکه، موقعی که ناخن خیس است، اگر آرایشگر رو و اطراف آن را سوهان بکشد، ممکن است یک سطح نو بیرون بیاید که به‌راحتی می‌شکند، ممکن است دور ناخن را پوسته‌پوسته کند یا باعث ظاهر شدن حباب روی لاک بشود.

خب پس اگر دفعه بعدی برای مانیکور جلوی شما یک کاسه آب بگذارند، چه‌کار خواهید کرد؟ لیپمن می‌گوید: خیلی محترمانه رد کنید. فقط بگویید من نمی‌خواهم دست‌هایم را قبل از مانیکور خیس کنم و احتمالاً او هم مشکلی نخواهد داشت.

اگر آرایشگاه شما هنوز هم از همین روش قدیمی استفاده می‌کند، با مهربانی به او بفهمانید که زمانه عوض‌شده است و حالا دیگر زمان مانیکورهای بدون آب آمده است.

منبع : nikoo.com