Back-Pain

 

 

شاید خیلی بد باشد که در آینده از کمردرد شکایت کنید (البته اگر همین الان هم ناله نمیکنید!) مبتلا شدن به کمردرد در درجه اول به این خاطر است که ما در انجام برخی فعالیت های روزانه که برای سلامتی ستون فقرات مضر هستند زیاده روی می کنیم. خبر خوب این است که با انجام برخی کارهای ساده میتوان از کمردرد پیشگیری کرد. همه چیزی که نیاز داریم این است که هوای ستون فقرات را داشته باشیم!

 

کار پشت میزی

آیا بیشتر اوقات در اداره روی صندلیتان نشسته اید؟ تحقیقاتی که اخیرا انجام شده اند نشان دادن که نشستن برای ساعات طولانی باعث ابتلای فرد به بیماری های زیادی می شود. بنابراین توصیه شده هر دو ساعت یکبار از جای خود بلند شده و کمی راه بروید و در صورت امکان سرجای خود تمرینات کششی ایستا انجام دهید، اگر امکان چنین کاری برایتان وجود ندارد، 30 دقیقه بعد از ناهار کمی قدم بزنید.

 

خوابیدن روی شکم

آیا عادت دارید که روی شکمتان دراز بکشید؟ خوب واضح است که این کار باعث فشار غیر ضروری به ستون فقرات شده و برای کمر مشکلاتی را به وجود می آورد. زمانی که به پشت یا به کناره ها میخوابید، ستون فقرات در امتداد طبیعی خودش قرار میگیرد. همچنین از بالش های خیلی بلند هم استفاده نکنید، بهترین سایز بالش باید سر شما را در خط ستون فقرات نگه دارد. تشک هم نباید بیش از حد سفت یا بیش از حد نرم باشد.

 

ورزش core انجام نمی دهید

طبق گفته Shelly Khera ، ورزش core (ورزش عضلات مرکزی تنه و لگن) به ما کمک می کند تا در شرایط سخت جسمی و ذهنی ایستادگی کنیم. مرکز بدن جایی است که همه انرژی ما نگه داشته می شود، و حتی مربیان تناسب اندام در برخی باشگاه ها سالن خاصی به عنوان core دارند. ورزش core ستون فقرات شما را قوی می کند.

 

کفش های پاشنه بلند، کیف های سنگین

برخی انتخاب های شما ممکن است به کمرتان آسیب وارد کند، به خصوص پوشیدن کفش های پاشنه بلند و حمل کیف های سنگین. البته این مسئله فقط به زنان مربوط نمی شود، مردان هم کیف های سنگین لپ تاپ را روی شانه های خود انداخته و مشکلاتی را برای سلامتی خود ایجاد می کنند. اما راه حل چیست؟ اگر خیلی راه می روید یا ایستاده هستید ، کفش هایی با پاشنه بیشتر از 5 سانتیمتر نپوشیده و کیف دستی هم باید کمتر از 4 کیلوگرم باشد.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.