timthumb.php
بهتر است بدانید انجام کارهای منزل فقط منحصر به خانم ها نیست و آقایان نیز باید در انجام دادن آن ها به همسرانشان کمک کنند؛ چون هم موجب تحکیم روابط میان زوجین و هم باعث سالم ماندن بیشتر آقایان می شود!
 بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها انجام کارهای خانه می‌تواند سبب حفظ سلامت بدن شود.
گفتنی است، کارشناسان با تحقیق بر روی 337 فرد بزرگسال با رده سنی 64 الی 94 سال دریافته‌اند، انجام کارهای خانه مانند شستشوی ظروف و نیز گردگیری و نظافت می‌تواند سبب جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها در افراد شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کیس وسترن انجام کارهای خانه مانند نوعی ورزش کردن باعث حفظ سلامت روحی و جسمی افراد می‌شود و به طور کلی زندگی در یک محیط تمیز خاصیت درمانی دارد.
بر اساس این پژوهش‌ها، افرادی که در دوران سالمندی نیز به تمیز کردن خانه می‌پردازند، کمتر دچار مشکلاتی مانند یبوست، سرگیجه و از دست دادن تعادل و حتی بروز انواع زخم‌ها می‌شوند.
کارشناسان در همین راستا به افراد سالمند ناتوان و یا معلول توصیه می‌کنند تا حد امکان به صورت نشسته به انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی بپردازد.
کارشناسان اعتقاد دارند انجام کارهای خانه و نظافت در مردان بویژه بیشتر از زنان در دوران سالمندی می‌تواند سبب حفظ سلامت آن‌ها شود.