78033818

بهتر است قبل از اینکه به دادگاه برای طلاق مراجعه کنید به یک مرکز مشاوره در این زمینه مراجعه کنید و مشورت های لازم در این زمینه را ازآنان بگیرید تا بعدن دچار مشکل نشوید

مشاوره قبل از طلاق تاثیرهای سازنده، مفید و مثبتی برای مراجعان دارد که حائز اهمیت است

خانواده یکی از اساسی‌ترین، مهمترین و بنیادی‌ترین نهادهای اجتماعی محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی در تعادل روانی، عاطفی و اجتماعی افراد دارد که متاسفانه عوامل مختلفی سبب از هم پاشیدگی بنیان خانواده می‌شود که باید به این عوامل توجه ویژه‌ای شود که از بروز طلاق پیشگیری کند.

بر این اساس حسین جنتی‌ها، روان‌شناس مشاور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به نقش مهم مشاور قبل از طلاق اظهار کرد: امروزه با صنعتی شدن جوامع و مشکلات ناشی از توسعه شهرنشینی، طلاق یک مشکل جهانی محسوب می‌شود.

وی، افزود: طلاق در فرهنگ اسلامی یکی از مغبوض‌ترین حلال‌ها محسوب می‌شد که عواقب بسیار ناگواری برای افراد خانواده و جامعه به دنبال داشته و می‌تواند سبب بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی شود.

این مشاوره تاکید کرد: با توجه به ارجاع مراجعان طلاق به مراکز مشاوره، طبق بررسی‌های انجام شده این امر دارای محسنات بسیاری است، که می‌توان به کاهش تعارض‌های زوجین، کمک به تصمیم صحیح قبل از طلاق، جلوگیری از وقوع امر طلاق در اغلب موارد و همچنین ایجاد سازگاری پس از وقوع طلاق اشاره کرد، اما لازم به ذکر است که تلاش در جهت حل اختلاف زمانی موثرتر است، که زدجین به مراجع قضایی مراجعه نکرده‌اند زیرا قبل از این مرحله سازش بیشتری صورت می‌گیرد.

وی، گفت: در بعضی مواقع مشاهده شده است که مراجعین عدم هماهنگی با مشاوره و عجله برای امر طلاق را دارند که باید به آن توجه شود.

جنتی‌ها تاکید کرد: از مسئولان مربوطه تقاضا می‌شود که اولا افراد مشاوره متخصص، با تجربه، آگاه، متاهل، متعهد، مسئولیت پذیر، آشنا به تمامی جنبه‌ها و مسایل خانوادگی امر مشاوره قبل طلاق را به عهده گیرند.

همچنین به علت نداشتن توانایی برخی مراجعان برای هزینه مشاوره قبل از طلاق، به خدمات مشاوره بیمه اختصاص داده شود.

وی، همچنین در انتها از مسئولان مربوطه تقاضا کرد: با توجه به زحمات و دلسوزی‌هایشان، هماهنگی‌های لازم بیشتری به منظور حل مشکلات مراجعان طلاق با مشاوران داشته باشند.

گفتنی است؛ با مشاوره خوب قبل از طلاق می‌توان از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری به عمل آورده.

باشگاه خبرنگاران جوان